• Samorząd Uczniowski

• Nasza szkoła promuje inicjatywy i samorządność uczniów.

Powołany w naszej szkole Samorząd Uczniowski wspierany przez nauczycieli-opiekunów realizuje działania w dużej mierze wpływające na jakość szkolnego życia uczniów.

Samorząd Uczniowski co roku przeprowadza demokratyczne wybory na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego, które są poprzedzone kampanią wyborczą kandydatów (plakaty wyborcze, wystąpienia kandydatów podczas apelu szkolnego).

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego organizowane są takie akcje w szkole jak:

- szkolne dyskoteki (najczęściej organizowane z okazji Andrzejek i na Ostatki)

- Mikołajki (spotkanie ze Św. Mikołajem, słodkie upominki)

- Walentynki (poczta walentynkowa)

- Dzień Praw Dziecka (akcja informacyjna, happening)

- Dzień Pluszowego Misia (uczniowie przynoszą maskotki)

- Dzień bez wulgaryzmów (akcja informacyjna, promująca dbałość o czystość języka)

- Dzień Kigurumi / Dzień Piżamy (uczniowie przychodzą do szkoły w ulubionej piżamie lub stroju kigurumi)

- kolorowe dni (np. ubieramy się na żółto w Dzień Życzliwości, na czerwono w Mikołajki, różowy dzień w Walentynki, zielony na Dzień Ziemi)

- wykonywanie kartek świątecznych, które są przekazywane organizacjom i instytucjom wspierającym pracę szkoły.

SU współorganizuje imprezy szkolne takie jak: Pierwszy Dzień Wiosny, Dzień Dziecka oraz pomaga przy organizacji akademii szkolnych z okazji ważnych świąt państwowych.

SU współpracuje ze Szkolnym Kołem Wolontariatu, m.in. otacza opieką i troską pensjonariuszy Domu Opieki Wrzos szczególnie w okresie świątecznym.

SU włącza się również w obchody ważnic rocznic związanych z patronką naszej szkoły – rocznica śmierci (grudzień), urodziny Patronki (luty), Dzień Patrona – Święto Szkoły (maj).

Co roku w styczniu najbardziej aktywni uczniowie mają okazję uczestniczyć w wyjeździe zimowym na narty tzw. białej szkole. W lipcu 2022 roku dzięki inicjatywy opiekunów SU zorganizowane zostały również dla naszych uczniów kolonie letnie w Poroninie.