• Konkurs Recytatorski "Serwus, madonna"

• Liceum Ogólnokształcące im. K. I. Gałczyńskiego w Otwocku ogłasza X Edycję Powiatowego Konkursu Recytatorskiego poezji K. I. Gałczyńskiego dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Uczestnicy będą oceniani w trzech kategoriach:

• uczniowie szkół podstawowych klas IV - VI,

• uczniowie szkół podstawowych klas VII – VIII,

• uczniowie szkół ponadpodstawowych.

Warunkiem udziału w przesłuchaniach finałowych jest przygotowanie recytacji jednego utworu (do wyboru: wiersz lub fragment prozy) K. I. Gałczyńskiego. Czas prezentacji nie może przekroczyć pięciu minut dla uczniów klas IV – VI szkół podstawnych, dziesięciu minut dla uczniów klas VII – VIII szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych.

Dla każdego uczestnika obowiązuje osobna karta zgłoszenia. Wypełnioną kartę zgłoszenia należy złożyć do dnia 8 kwietnia 2024 r. bezpośrednio w Liceum Ogólnokształcącym nr I im. K. I. Gałczyńskiego w Otwocku, bądź wypełnioną i zeskanowaną przesłać faxem (22) 779 35 74 lub mailowo na adres lootwock@lootwock.pl

Przesłuchanie finałowe odbędzie się 22 kwietnia 2024 r. w budynku LO nr I im. K. I. Gałczyńskiego w Otwocku o godz. 09.30.

REGULAMIN KONKURSU i karta zgłoszenia

• VI POWIATOWY KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

• Zachęcamy uczniów uzdolnionych wokalnie do udziału w konkursie!

Termin przesyłania zgłoszeń - 15 listopada 2023r.

Finałowe przesłuchania konkursowe odbędą się 23 listopada 2023 w Miejskim Ośrodku Kultury w Józefowie.

• XXVIII Wojewódzki Konkurs Poezji im. Stefana Gołębiowskiego

•

Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu serdecznie zaprasza do udziału w „XXVIII Wojewódzkim Konkursie Poezji im. Stefana Gołębiowskiego”, który jest organizowany przez Oddział Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu. Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 30 lat mieszkających lub uczących się w województwie mazowieckim. Celem konkursu jest zachęcenie młodych twórców do zaprezentowania swojego talentu, poprzez możliwość wypowiedzi wierszem na różne tematy oraz rozbudzenie zainteresowań literackich. W 2023 roku odbędzie się XXVIII edycja konkursu.
            Honorowy Patronat nad projektem objęli: Marszałek Województwa Mazowieckiego oraz Mazowiecki Kurator Oświaty w Warszawie.