• Regulamin dyskotek szkolnych

• REGULAMIN DYSKOTEK SZKOLNYCH

w Szkole Podstawowej nr 5 w Otwocku

Uchwalono na podstawie:

1. art. 68 ust. 1 pkt 3 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo Oświatowe (Dz. U. z 2018 r. poz. 998 ze zm.)
          2.  Statutu Szkoły Podstawowej nr 5 w Otwocku

1. Zabawy szkolne są uroczystościami wynikającymi ze Szkolnego Programu Profilaktyczno - Wychowawczego oraz tradycji szkoły.
          2. Zgodę na zorganizowanie dyskoteki bądź odmowę wyraża Dyrektor szkoły.
          3. Z ważnej przyczyny Dyrektor szkoły może odwołać planowaną dyskotekę (żałoba, zagrożenie bezpieczeństwa itp.)
          4. Dyskoteki odbywają się w terminie wyznaczonym przez Zarząd Samorządu Uczniowskiego i jego opiekunów.
          5. Informacja o dyskotece będzie ogłaszana dwa tygodnie przed jej planowanym terminem.
          6. W dyskotekach mogą uczestniczyć uczniowie, którzy dostarczyli pisemną zgodę rodziców na ustalonym druku (załącznik).
          7.  W dyskotece nie biorą udziału uczniowie, którzy mają nałożoną adekwatną  statutową karę.

8. Uczniowie nie mogą opuszczać dyskoteki przed jej zakończeniem, chyba że posiadają pisemną zgodę od rodziców.

9. Opiekę podczas dyskotek sprawują opiekunowie samorządu i wychowawcy klas według przyjętego harmonogramu.

10. Za prowadzenie dyskoteki odpowiedzialne są osoby wyznaczone przez Dyrektora szkoły.

11. Dyżurujący nauczyciel jest zobowiązany do terminowego objęcia dyżuru w miejscu wskazanym przez organizatora dyskoteki, do aktywnego działania na rzecz respektowania regulaminu oraz czynnej troski o bezpieczeństwo uczniów.

12. Organizator lub osoba przez niego upoważniona, w uzgodnieniu z Dyrektorem, kontroluje wejście do szkoły osób, które uzyskały pozwolenie rodziców i wychowawcy na udział w dyskotece.

13. Organizator wyznacza osoby do sprzątania pomieszczenia po dyskotece i jest odpowiedzialny wraz z obsługą budynku za pozostawienie w czystości obiektu szkolnego.

14. Podczas dyskotek uczniowie zobowiązani są dbać o porządek i odpowiednie zachowanie.

15. Obowiązuje całkowity zakaz palenia papierosów oraz posiadania lub spożywania napojów alkoholowych, zażywania środków odurzających czy wspomagaczy. Złamanie tego zakazu skutkuje wszczęciem obowiązujących procedur szkolnych.

16. Opiekunowie mają obowiązek informowania Dyrektora o niewłaściwym zachowaniu uczniów podczas szkolnych dyskotek. Każde takie zachowanie będzie karane zgodnie z zapisami w Statucie Szkoły.

17. W czasie dyskoteki zakazane są zachowania zagrażające bezpieczeństwu uczestników imprezy.

18. Zakazuje się wnoszenia na teren szkoły przedmiotów niebezpiecznych .

19. W przypadku podejrzenia o posiadanie niebezpiecznych przedmiotów lub środków niedozwolonych stosuje się obowiązujące procedury.

20. Uczniowie biorący udział w dyskotece mają obowiązek korzystać tylko z wyznaczonych pomieszczeń i nie mogą przebywać w szatni oraz opuszczać budynku w trakcie jej trwania.

21. Po dokonaniu zakupu w sklepiku uczeń ma obowiązek opuścić jego otoczenie i wrócić na miejsce, w którym odbywa się dyskoteka.

22. Uczestnika dyskoteki usuniętego za nieprzestrzeganie tego regulaminu muszą osobiście odebrać rodzice lub opiekunowie prawni.

23. Straty materialne wyrządzone podczas dyskotek pokrywane są przez rodziców sprawców zdarzenia po rozmowie z Dyrektorem szkoły.

24. Podczas dyskoteki nie wolno robić zdjęć i używać telefonów bez zgody nauczyciela.

25. Niestosowanie się do regulaminu spowoduje natychmiastowe konsekwencje przewidziane szkolnym regulaminem kar i nagród.

26. Zmian w niniejszym regulaminie można dokonać na wniosek Dyrektora, Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców, Samorządu Uczniowskiego.

27. Regulamin obowiązuje od chwili ogłoszenia. Wychowawcy zapoznają rodziców i uczniów z regulaminem dyskotek na godzinie wychowawczej oraz na zebraniu rodziców.