• Recenzje książek

• Mamy w szkolnej bibliotece wiele ciekawych książek.

Aż szkoda, żeby stały i pokrywały się kurzem!

8 stycznia przypada 138. rocznica urodzin Kornela Makuszyńskiego. Poniżej link do prezentacji ksiązek pisarza, w której znajdują się również pytania dotyczace treści dwóch z nich.

Zapraszamy do zapoznania się z recenzją książki G. Bąkiewicz, która jest ukryta pod poniższym linkiem:

Uwaga!
          Dla pierwszych dwóch osób, które do końca roku szkolnego 2020/2021  wypożyczą książkę "Kazimierzu, skąd ta forsa?" z naszej biblioteki, przeczytają ją, a przy zwrocie  odpowiedzą na 3 (łatwe) pytania - przewidziana  jest nagroda.

Marzena Wierzycka-Rek

Kornel Makuszyński - „List z tamtego świata”

Znacie pewnie autora Kornela Makuszyńskiego i jego książki – „Awantura o Basię” oraz „Szatan z siódmej klasy”. Są to lektury i być może już je czytaliście.

Zapewniam, że inne książki tego autora są równie ciekawe!

„Książka Kornela Makuszyńskiego pt. „List z tamtego świata” opowiada o losach rodzinki Mościrzeckich. Mają oni pochodzenie szlacheckie, co niestety nie znaczy, że wszyscy członkowie tej zacnej rodzinki są bogaczami, po prostu - jednym powodzi się lepiej, drugim nieco gorzej. Motywem przewodnim książki jest tytułowy list, który zapoczątkowuje wielką wyprawę w głąb dziejów rodziny Mościrzeckich.

Książka napisana jest z wielkim poczuciem humoru, chociaż nie brakuje w niej również bardzo wzruszających scen (np. kiedy niewidomy chłopczyk z zachwytem wsłuchuje się w cudowne dlań brzmienie muzyki). Miłości również nie brakuje - są aż dwie pary zakochanych! książka ta zawiera pewną ważną prawdę życiową, przekazuje lekcję, którą każdy czytelnik powinien wziąć sobie głęboko do serca. Chodzi o to, że to nie skarby czynią człowieka szczęśliwym.”

To książka i dla młodzieży i dla dorosłych.

Jeśli nie chcecie myśleć o pandemii, pogodzie na zewnątrz i oderwać się od lekcji – to lektura tej książki to doskonały pomysł!