• Działania wolontariatu w bieżącym roku szkolnym

• Rok szkolny 2023/2024

Na początku września nasza szkoła po raz drugi przystąpiła do akcji Lidla „Szkoły pełne talentów". Polega ona na zbieraniu Talenciaków, które można otrzymać za zakupy w sklepach Lidl i rejestrowaniu ich na koncie szkoły. Po zakończeniu akcji wymienimy je na pomoce dydaktyczne, z których będą mogli korzystać uczniowie. Druga akcja to „Gang Mocniaków w SP5”. Zbieramy naklejki z Biedronki. Wymienimy je na pluszowe maskotki, które przekażemy pacjentom Centrum Zdrowia Dziecka.

W środę 20 września odbyło się pierwsze spotkanie Szkolnej Grupy Wolontariatu, podczas którego opiekunowie wolontariatu przypomnieli, czym jest wolontariat i jakie cechy powinien mieć wolontariusz. Omówili również akcje, w realizację których chcemy się zaangażować.