• "A cóż to za czupiradło ..?"

• W lutym 2021 roku z okazji 115. rocznicy urodzin patronki naszej szkoły Jadwigi Korczakowskiej w czasie trudnym (trwająca pandemia) staraliśmy się upamiętnić jej postać i twórczość. Efektem tych działań jest audiobook nagrany przez uczniów naszej szkoły na podstawie książeczki pt. „A cóż to za czupiradło ..?”

• "Wędruje Dorotka"

• Kolejny projekt popularyzujący twórczość naszej Patronki zrealizowany w maju 2022r., w którym udział wzięli uczniowie klasy 6B.

• "Bułeczka"

• Audiobook "Bułeczka" zrealizowany w roku 1988 przez Zakład Wydawnictw i Nagrań Polskiego Związku Niewidomych w Warszawie. Czyta Marta Żak.

Pierwsze wydanie książki miało miejsce w 1957 roku, w audiobooku czytane jest wydanie z 1967 Wydawnictwa Nasza Księgarnia.