• Konkurs Przyrodniczy

• Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych ogłasza konkurs, promujący Mazowiecki Park Krajobrazowy im. Czesława Łaszka.

Konkurs organizowany jest w 3. kategoriach:

I. „Kartka z Zielnika” – dla klas I – III szkół podstawowych. Zadanie polega na wykonaniu pracy plastycznej w postaci rysunku lub wyklejanki płaskiej w formacie A5. Praca powinna przedstawiać roślinę występującą naturalnie na obszarze Mazowieckiego Parku Krajobrazowego, leśną , bagienną lub łąkową, która posiada właściwości lecznicze. Na froncie pracy należy umieścić gatunkową nazwę rośliny. Jeden uczeń może wykonać, tylko jedną pracę.
            II. „Zioła otwartych krajobrazów” – dla klas IV - VI szkół podstawowych. Zadanie polega na wykonaniu książeczki – zielnika w formacie A4, przedstawiającego ok. 10 gatunków roślin leczniczych występujących na terenach otwartych Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Do albumu należy wykonać zdjęcia lub rysunki wybranych roślin oraz ich opisy uwzględniające leczniczy charakter ich działania. Nie jest dopuszczone zawieranie w zielniku zerwanych roślin. Praca indywidualna. Jeden uczeń może wykonać, tylko jedną pracę.
            III. „Po zdrowie do lasu” – dla klas VII – VIII szkół podstawowych. Praca polega na wykonaniu prezentacji, której tematem będą różne aspekty pozytywnego, uzdrawiającego wpływu lasu jako całości oraz poszczególnych roślin na człowieka. Praca indywidualna. Jeden uczeń może wykonać, tylko jedną pracę.

Chęć przystąpienia do konkursu zgłaszamy do nauczycieli przyrody i geografii.

Regulamin konkursu na stronie: parkiotwock.pl

• Konkurs plastyczny "Odpoczywaj na wsi"

• Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zaprasza uczniów szkół podstawowych do wzięcia udziału w V edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego pn. „Odpoczywaj na wsi”.

Zadaniem konkursowym jest wykonanie indywidualnej pracy plastycznej na papierze w formacie A3 w dowolnej technice (np. rysunek, malarstwo, grafika) na temat wypoczynku na polskiej wsi, w szczególności z uwzględnieniem walorów naturalnych, dziedzictwa kulturowego i kulinarnego oraz różnorodności przyrodniczej obszarów wiejskich.

Konkurs będzie przebiegał w trzech etapach: szkolnym, wojewódzkim i ogólnopolskim. Etap szkolny zakończy się 7 października 2024r.

W załączeniu:

• Konkurs fotograficzny

• Zachęcamy do udziału w konkursie organizowanym w ramach projektu edukacyjnego pn.: Torfowiska Mazowieckiego Parku Krajobrazowego jako wielofunkcyjny element błękitno-zielonej infrastruktury, dofinansowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Zadaniem uczniów jest wykonanie fotografii przedstawiającej portret torfowisk Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Termin nadsyłania zdjęć 25 października 2024r.

• Konkurs filmowy

• Fundacja Rozwoju Cyfrowych Sztuk Filmowych uruchamia konkurs filmowy dla dzieci ze szkół podstawowych Otwocka  „Czym wg mnie jest Cyberbezpieczeństwo”.

Konkurs jest adresowamy dla dzieci ze Szkół Podstawowych Otwocka (kategoria klasy 4-6 oraz 7-8).

Termin złożenia prac konkursowych: 15 maja – 7 czerwca 2024 r.

Ogłoszenie wyników Konkursu: 17 czerwca 2024 r.

Szczegóły na stronie http://www.frcsf.eu/nasze-projekty/

• Konkurs Recytatorski "Serwus, madonna"

• Liceum Ogólnokształcące im. K. I. Gałczyńskiego w Otwocku ogłasza X Edycję Powiatowego Konkursu Recytatorskiego poezji K. I. Gałczyńskiego dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Uczestnicy będą oceniani w trzech kategoriach:

• uczniowie szkół podstawowych klas IV - VI,

• uczniowie szkół podstawowych klas VII – VIII,

• uczniowie szkół ponadpodstawowych.

Warunkiem udziału w przesłuchaniach finałowych jest przygotowanie recytacji jednego utworu (do wyboru: wiersz lub fragment prozy) K. I. Gałczyńskiego. Czas prezentacji nie może przekroczyć pięciu minut dla uczniów klas IV – VI szkół podstawnych, dziesięciu minut dla uczniów klas VII – VIII szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych.

Dla każdego uczestnika obowiązuje osobna karta zgłoszenia. Wypełnioną kartę zgłoszenia należy złożyć do dnia 8 kwietnia 2024 r. bezpośrednio w Liceum Ogólnokształcącym nr I im. K. I. Gałczyńskiego w Otwocku, bądź wypełnioną i zeskanowaną przesłać faxem (22) 779 35 74 lub mailowo na adres lootwock@lootwock.pl

Przesłuchanie finałowe odbędzie się 22 kwietnia 2024 r. w budynku LO nr I im. K. I. Gałczyńskiego w Otwocku o godz. 09.30.

REGULAMIN KONKURSU i karta zgłoszenia

• VI POWIATOWY KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

• Zachęcamy uczniów uzdolnionych wokalnie do udziału w konkursie!

Termin przesyłania zgłoszeń - 15 listopada 2023r.

Finałowe przesłuchania konkursowe odbędą się 23 listopada 2023 w Miejskim Ośrodku Kultury w Józefowie.

• XXVIII Wojewódzki Konkurs Poezji im. Stefana Gołębiowskiego

•

Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu serdecznie zaprasza do udziału w „XXVIII Wojewódzkim Konkursie Poezji im. Stefana Gołębiowskiego”, który jest organizowany przez Oddział Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu. Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 30 lat mieszkających lub uczących się w województwie mazowieckim. Celem konkursu jest zachęcenie młodych twórców do zaprezentowania swojego talentu, poprzez możliwość wypowiedzi wierszem na różne tematy oraz rozbudzenie zainteresowań literackich. W 2023 roku odbędzie się XXVIII edycja konkursu.
            Honorowy Patronat nad projektem objęli: Marszałek Województwa Mazowieckiego oraz Mazowiecki Kurator Oświaty w Warszawie.