Aktualności
PAMIĘTAMY - 158. rocznica wybuchu POWSTANIA STYCZNIOWEGO
Każdego roku, 22 stycznia jest szczególnym dniem w naszej zbiorowej pamięci, pamiętamy wtedy w sposób szczególny o największym powstańczym czynie zbrojnym z okresu niewoli narodowej XIX wieku. W tym i kolejnych dniach na lekcjach historii w klasach siódmych i ósmych przywołaliśmy w rocznicowym wspomnieniu postacie Romualda Traugutta i Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Tegoroczna rocznica wybuchu Powstania Styczniowego splotła się z 100. rocznicą urodzin Krzysztofa Kamila Baczyńskiego - wybitnego poety, przedstawiciela pokolenia Kolumbów, podharcmistrza Szarych Szeregów, podchorążego AK oraz powstańca warszawskiego. Tych dwóch wielkich Polaków, żyjących w różnych czasach, połączyła bezgraniczna miłość do Polski oraz umiłowanie takich niezbywalnych wartości jak wolność, niepodległość i suwerenność.
Dzień Babci i Dziadka
Mimo trwającej pandemii i braku możliwości zorganizowania uroczystości w szkole nie zapomnieliśmy o najważniejszym święcie naszych dziadków. Z okazji Dnia Babci i Dziadka uczniowie przygotowywali w tym tygodniu laurki i upominki. Oto kilka zdjęć prac naszych uczniów.
Dzień Kubusia Puchatka
18 stycznia na całym świecie dzieci świętują Dzień Kubusia Puchatka. Z inicjatywy Samorządu Szkolnego obchodziliśmy to święto również w naszej szkole. Rozmiłowani w tym słodkim misiu uczniowie mogli tego dnia zaakcentować przywiązanie do tej postaci charakterystycznym kolorem ubioru. W młodszych klasach zrobiło się żółto na lekcjach. Niektórzy wykonali piękne portrety Kubusia. Były też sesje zdjęciowe z udziałem pluszaków z bajki. Dziękujemy wszystkim za nadesłane zdjęcia i zapraszamy do ich obejrzenia w galerii.
Zapisy na bezpłatne warsztaty “Koduj z Gigantami”
Drodzy Uczniowie!
Serdecznie zachęcamy Was do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach z programowania!
Jeśli chcecie poznać świat tworzenia gier, aplikacji mobilnych i języków programowania, wydarzenie Koduj z Gigantami jest właśnie dla Was!
Już od 18 stycznia możecie zapisać się na następujące zajęcia:
- SCRATCH, MINECRAFT: uczestnicy 7-9 lat,
- SCRATCH, APP INVENTOR: uczestnicy 10-12 lat,
- C#, VISUAL STUDIO: uczestnicy powyżej 13. roku życia.
Sprawdź szczegóły i wypełnij wraz z rodzicem formularz zapisowy, aby zarezerwować miejsce:
kodujzgigantami.pl
Na zajęcia @Giganci Programowania zapraszają wszystkich chętnych uczniów - entuzjastów nowych technologii oraz tych, którzy dopiero chcą rozpocząć przygodę z programowaniem.
"Tusz do paki" - rozpoczęcie akcji.
Zachęcamy do zaangażowania się w akcję, która polega na zbieraniu zużytych tuszy do drukarek atramentowych. Muszą być one oryginalne, czyli nigdy wcześniej nienapełniane. Po wyjęciu z drukarki warto go dokładnie owinąć folią lub zapakować do foliowego woreczka, aby uniknąć wylania resztek. Do torebki przyczepiamy karteczkę z imieniem i nazwiskiem oraz klasą. Zużyty tusz wrzucamy do pudełka, które znajduje się przy wejściu do szkoły po prawej stronie. Poniżej zamieszczamy zdjęcie pudełka.
"Paczka nie tylko dla babci i dziadka".
Nasza szkoła zaangażowała się w akcję "Paczka nie tylko dla babci i dziadka". Jej celem było przygotowanie wymarzonych prezentów dla mieszkańców Domów Pomocy Społecznej. Przygotowaliśmy paczkę dla Pani, która marzyła o kolorowej pościeli, skarpetkach, lampce nocnej, sztucznej biżuterii i maskotce. Dziś prezent został zawieziony do Starostwa Powiatowego, które zorganizowało akcję.
Bohaterowie „Świtezianki” w obiektywie uczniów klasy 7c
Uczniowie klasy 7c zakończyli omawianie „ Świtezianki” A. Mickiewicza w nietypowy sposób. Ich zadaniem było wcielenie się w bohaterów ballady i zrobienie zdjęcia wykreowanej postaci. Chętni wykazali się pomysłowością, poczuciem humoru, zmysłem artystycznym, kreatywnością. A co najważniejsze, na chwilę oderwali się od komputerów. Być może jest wśród nich przyszły scenograf filmowy i teatralny na miarę Allana Starskiego? Oto efekty ich zaangażowania.
XI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego "Płynąć pod prąd"
Szkoła Podstawowa nr 66 im. Zbigniewa Herberta we Wrocławiu, Stowarzyszenie Ojczyzna Polszczyzna oraz Klub Herbertowskich Szkół zapraszają do udziału w XI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego "Płynąć pod prąd". Jest on skierowany do uczniów szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych, którzy ukończyli 13 lat. Finał jest organizowany w ramach Ogólnopolskiego Zjazdu Szkół Herbertowskich. Uroczyste wręczenie nagród nastąpi w październiku 2021 roku.
Warsztaty z dziennikarstwa
Miejska Biblioteka Publiczna serdecznie zaprasza dzieci i młodzież w wieku 10-15 lat na bezpłatne warsztaty z dziennikarstwa online.
Podczas nich uczestnicy dowiedzą się m.in. jak założyć własny blog, jak projektować proste materiały graficzne w aplikacji Canva oraz jak poprawnie skomponować zdjęcie.
Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny "Mistrz Recyklingu i Przyjaciele".
Fundacja Chlorofil zaprasza do udziału w konkursie ekologicznym.
Od 15.01.2021 do 30.03.2021 odbędzie się VII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego pt. „Mistrz Recyklingu i Przyjaciele” dla uczniów szkół podstawowych z klas IV-VII. Nagrodami w konkursie będą tablety do nauki, a także wyjazdy studialne dla dwóch najlepszych ekozespołów.
"Razem na święta"
Kilkoro uczniów z naszej szkoły zaangażowało się w akcję „Razem na Święta”.
Już od kilku lat Sara Witan razem ze swoją mamą piecze, a potem ozdabia i pakuje pierniczki. Są to miłe i smaczne upominki dla dużych i małych. Trafiają wraz z życzeniami do babć, dziadków i osób samotnych. Marcel Przybyszewski z bratem Maciejem przygotowali pierniczki, które wraz ze świątecznymi życzeniami podarowali swojemu Sąsiadowi. Pierniczki razem z mamą piekła i dekorowała także Ela Bila. Rozdała je potem sąsiadom. Dołączyła do nich kartki z życzeniami. Pierniczki upiekła również Pani Renata Nowicka, a jej siostrzeńcy - Oliwia i Bartek dekorowali je lukrem i kolorowymi pisakami. Kartki świąteczne z życzeniami dla sąsiadów wykonały Nikola Kamyk, Julia Witak i Maria Kobza. Alicja Pawlikowska razem ze swoją rodziną i uczniami klasy 5b wzięła udział w akcji „Razem na Święta” poprzez zorganizowanie „Szlachetn
Dyktando Zimowe
Zachęcamy do wzięcia udziału w zimowej zabawie z ortografią.
Co można robić w domowym zaciszu podczas nadchodzących ferii? Można udowodnić znajomość ortografii i zawalczyć o nagrody rzeczowe! Do tej rozwijającej zabawy w ramach Dyktanda Zimowego zachęca serwis internetowy Dyktanda.pl.
Ideą Dyktanda Zimowego jest zaproponowanie uczniom, a także dorosłym, pożytecznej rozrywki połączonej ze zdobywaniem i utrwalaniem praktycznej wiedzy. Do tego dołączono szczyptę zdrowej rywalizacji o nagrody rzeczowe.
Pierwsze miejsce Juliana Kormana w Powiatowym Konkursie Przyrodniczym
„Jedno wiemy. Ziemia nie jest własnością człowieka, to człowiek należy do Ziemi..."
Julian Korman - uczeń klasy 1a - zajął pierwsze miejsce w POWIATOWYM KONKURSIE PRZYRODNICZYM „MŁODY EKOLOG”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 1 im. Olafa Palmego w Józefowie.
Celem konkursu było:
- upowszechnianie wiedzy przyrodniczej,
Grzegorz Wierzbowski nagrodzony w Międzynarodowym Konkursie Historycznym
21 grudnia 2020 roku w SP 5 o godz. 11.00 Dyrektor szkoły Pani Joanna Tarnowska wręczyła nagrodę Grzegorzowi Wierzbowskiemu – uczniowi klasy 8c. Zdobył on wyróżnienie w kategorii film w V Międzynarodowym Konkursie Historycznym Wojna polsko-bolszewicka 1919-1920 w obronie granic i niepodległości. Konkurs został zorganizowany przez Komitet Pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego pod Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej w Stulecie Odzyskania Niepodległości.
Życzenia
W tym magicznym okresie Świąt Bożego Narodzenia życzymy: świąt białych, pachnących choinką, pełnych miłości, radości i piękna, spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze.
Samorząd Uczniowski
Wyniki konkursu plastycznego "Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa".
Klasy 1-3:
I miejsce - Kacper Szymański 3b
II miejsce - Julian Korman 1a
III miejsce - Anna Bernat 2a i Malwina Rejnert 2b
Wyróżnienia:
Julia Kowalska 1a
Weronika Pietrasik 1b
Klasy 4-6:
I miejsce - Kalina Cisek 6d
II miejsce - Barbara Chojnacka 4b
III miejsce - Alicja Pawlikowska 5b
Wyróżnienia:
Bartłomiej Rębkowski 4a
Natalia Walter 6e
Klasy 7-8:
I miejsce - Martyna Kasprzak 7d
II miejsce - Róża Trześniewska 7c
III miejsce - Klara Nafalska 7c
Wyróżnienia:
Kinga Czerniawska 7d
Marta Marczak 8c
Gratulujemy!
Msza Święta w intencji Jadwigi Korczakowskiej
18 grudnia w kościle Matki Bożej Częstochowskiej została odprawiona Msza Święta w intencji Jadwigi Korczakowskiej. Tego dnia przypadała 26. rocznica śmierci patronki naszej szkoły. W oprawę Mszy Świętej zaangażowali się uczniowie. Wziął w niej udział także Poczet Sztandarowy.
Szlachetna Paczka z klasą 5b
Również i w tym roku klasa 5b w okresie Świąt Bożego Narodzenia włączyła się w pomoc osobom potrzebującym. Inspiracja oraz motywacja do działania popłynęła tym razem od Alicji Pawlikowskiej i jej mamy. Przy wejściu do szkoły stał karton, do którego wrzucaliśmy produkty potrzebne wybranej rodzinie. Wspólnie z zakładem pracy mamy Ali uzbieraliśmy 13 kartonów artykułów. Ala zrobiła piękną kartkę życzeniami. Szlachetna Paczka została dostarczona rodzinie w miniony weekend.
Godziny dzwonków
Piątek 01.11.2024SOCIAL MEDIA
Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danychPartnerzy
- MIASTO OTWOCK
- Oświata Miejska w Otwocku
- Miejski Ośrodek Kultury, Turystyki i Sportu w Otwocku
- Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Otwocku
- Program Edukacyjny "Ratujemy i Uczymy Ratować" Fundacji WOŚP
- Realizujemy ogólnopolski projekt edukacyjno-społeczny “Każdy inny – wszyscy równi”
- Nauczyciele matematyki uczestniczą w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym LEPSZA SZKOŁA, który jest prowadzony przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe.