Aktualności
Międzynarodowy Dzień Osób Niesłyszących
Ostatnio coraz częściej przyjmuje się, że przez cały ostatni tydzień września osoby niesłyszące mają swoje święto. W naszej szkole postanowiliśmy zaakcentować problematykę tego rodzaju niepełnosprawności 29 września. Z tej okazji odbyły się pogadanki, prelekcje filmów tematycznych, a w klasie 5B także krótkie warsztaty z nauki języka migowego poprowadzone przez Panią Renatę Nowicką.
82. rocznica sowieckiej agresji na Polskę we wrześniu 1939 roku
19 września 2021 roku w Otwocku odbyły się uroczystości upamiętniające ofiary sowieckiej agresji na Polskę we wrześniu 1939 roku. W kościele ks. Pallotynów p.w. Zesłania Ducha Świętego została odprawiona o godz. 12.30 Msza św. w intencji poległych i pomordowanych. We Mszy św. uczestniczyły poczty sztandarowe reprezentujące instytucje, organizacje, otwockie szkoły, samorząd Otwocka i powiatu otwockiego.
Uroczystość rocznicowa ku czci gen. Juliana Pobóg-Filipowicza
13 września 2021 roku Poczet Sztandarowy naszej szkoły wziął udział w uroczystości ku czci gen. Juliana Pobóg-Filipowicza – Bohatera Polskiego Września. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 12.00 Mszą Św. w kościele p.w. bł. ks. Ignacego Kłopotowskiego, którą sprawował w intencji śp. Generała ks. proboszcz Cezary Krawczyński.
Niecodzienna lekcja muzyki w klasie 3a
Rodzice uczniów klasy 3a zachęceni swoimi sukcesami edukacyjnymi podczas zdalnego nauczania postanowili aktywnie włączyć się w życie klasy również podczas zajęć stacjonarnych.
Jako pierwsza wyzwanie podjęła Pani Katarzyna Zemler – mama Julki. Pani Kasia jest dyrygentem chóru w Zespole Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej. Zapoznała dzieci z etapami swojej edukacji oraz wykonywanym zawodem. Przeprowadziła również wspaniałe zajęcia muzyczne. Była nauka gry na skrzypcach, dyrygowanie chórem, tworzenie muzyki i śpiewanie partytur. Dzieci były bardzo zaangażowane i świetnie się bawiły.
Podziękowania
Dziś nasza szkoła dostała dyplom za udział w akcji "Tusz do paki". Jednocześnie przypominamy, że pojemniki po tuszu do drukarek atramentowych zbieramy przez cały rok - można je wrzucać do białego pudełka, które znajduje się po prawej stronie po wejściu do szkoły. Pieniądze z ich sprzedaży zostaną przeznaczone na schronisko w Celestynowie.
SZUKAMY POLSKIEGO SZEKSPIRA XVII edycja Ogólnopolskiego Konkursu dla Młodych Dramatopisarzy i Dramatopisarek
OGÓLNOPOLSKI KONKURS DLA MŁODYCH DRAMATOPISARZY I DRAMATOPISAREK
Teatr Polski im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy oraz Polski Ośrodek Międzynarodowego Stowarzyszenia Teatrów Dla Dzieci i Młodzieży ASSITEJ ogłaszają XVII edycję Ogólnopolskiego Konkursu dla Młodych Dramatopisarzy i Dramatopisarek „Szukamy Polskiego Szekspira”.
Podróże po Polsce uczniów klasy IIa
Uczniowie klasy IIa wykonali lapbooki pt."Moje podróże po Polsce". Przypomnieli sobie nazwy największych miast i rzek naszego kraju.Podczas wykonywania prac świetnie się bawili.
Gang Swojaków w naszej szkole
W ramach pierwszej w tym roku akcji Szkolnej Grupy Wolontariatu zbieramy naklejki Biedronki. Chcemy je wymienić na maskotki, które zawieziemy dzieciom - pacjentom Centrum Zdrowia Dziecka. Naklejki można przynosić do 19 listopada do opiekunów wolontariatu - Pani Renaty Nowickiej, Pani Katarzyny Witak oraz Pani Anny Franczak-Zidka.
Międzynarodowy Dzień Kropki
Międzynarodowy Dzień Kropki to święto odwagi, kreatywności i zabawy, które obchodzimy 15 września. Tego dnia uczniowie klas 3a i 3b wykonali niepowtarzalne kropkowe prace plastyczne.
Poczet Sztandarowy naszej szkoły w obchodach 82. rocznicy wybuchu II wojny światowej
1 września 2021 roku Poczet Sztandarowy Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jadwigi Korczakowskiej wziął udział w patriotycznej uroczystości poświęconej 82. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Rozpoczęła się ona o godz. 14.00 Mszą Św. polową na cmentarzu parafialnym. Po okolicznościowych przemówieniach nastąpił przemarsz na kwaterę główną pod pomnik centralny upamiętniający poległych żołnierzy. Po odśpiewaniu hymnu państwowego i odczytaniu Apelu Poległych, Bractwo Strzelców Kurkowych „Lechity” im. Marszałka Józefa Piłsudskiego oddało salwę honorową, po której złożono wieńce oraz wiązanki kwiatów. Uroczystość na cmentarzu zakończyła modlitwa za poległych, odmówiona przez księdza dziekana Bogdana Sankowskiego.
Marzenia się spełniają - nowa sala gimnastyczna dla uczniów naszej szkoły
To już drugie z kolei rozpoczęcie roku w warunkach obostrzeń sanitarnych. Mimo to ten dzień w Szkole Podstawowej Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. J. Korczakowskiej w Otwocku - Świdrze był uroczysty i radosny. Powodów do świętowania było kilka. Uczniowie i nauczyciele wracają do nauki stacjonarnej z nadzieją, że to się już nie zmieni, bo wszyscy są spragnieni bezpośrednich kontaktów, rozmów, lekcji w szkole i zwyczajnego przebywania ze sobą we wspólnej szkolnej przestrzeni, która podczas wakacji wzbogaciła się o wspaniale odnowioną i wyposażoną salę gimnastyczną. I właśnie w tej sali uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie i jako najmłodsi reprezentanci szkolnej społeczności zostali do niej oficjalnie włączeni.
Początek roku szkolnego w klasie 3a i 3b
Uczniowie klas: 3a i 3b ucieszyli się z powrotu do szkoły. Z tej okazji przygotowali kolorowe okolicznościowe lapbooki.
4
SP 5 w obchodach sierpniowych rocznic
77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego
1 sierpnia br. poczet sztandarowy SP 5 wziął udział w miejskich obchodach 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Jak co roku, uroczystość odbyła się na Skwerze Szarych Szeregów w obecności powstańców, kombatantów, przedstawicieli samorządu miasta i powiatu Otwocka, organizacji, instytucji, szkół, harcerzy ZHP Otwock oraz mieszkańców. Dźwiękiem syreny o godz. 17.00, następnie minutą ciszy i odśpiewaniem hymnu Polski uczczono pamięć poległych powstańców. W okolicznościowych przemówieniach i Apelu Poległych przywołano pamięć Bohaterów narodowych. Wśród delegacji składających kwiaty pod pomnikiem Szarych Szeregów byli również uczniowie naszej szkoły.
Wyprawka ucznia pierwszej klasy
- tornister,
- podpisany worek na zmianę obuwia,
- buty na gumowej podeszwie do chodzenia po szkole,
- kostium gimnastyczny – biała bawełniana koszulka z krótkim rękawem i ciemne spodenki,
- worek gimnastyczny do noszenia stroju,
- piórnik z wyposażeniem (długopis, ołówek, gumka, temperówka, kredki
Ubezpieczenie uczniów
Szanowni Państwo,
informujemy, że Rada Rodziców wybrała firmę Interrisk TU S.A jako ubezpieczyciela dzieci w naszej szkole w roku szkolnym 2021/2022.
Za ubezpieczenie będzie można zapłacić w szkole od 01.09.2021 roku u pani Intendentki.
Informacja dotycząca obiadów
Szanowni Państwo,
informujemy że obiady będą wydawane od 06.09.2021. Koszt obiadów we wrześniu to 85,50 (zupa i drugie danie), nie ma możliwości zapisania dziecka tylko na jedno danie. Zapisy od 01.09.2021. Karta zgłoszenia dziecka na obiady będzie do pobrania u pani Intendentki w stołówce szkolnej. Dzieci z klas pierwszych można zapisać na obiad w dniu 25.08.2021 na spotkaniu. Pozostałe informacje są zawarte w karcie obiadowej, której wzór znajduje się poniżej
Giganci programowania w Otwocku zapraszają na bezpłatne warsztaty nauki programowania!
Serdecznie zapraszamy uczniów do udziału w bezpłatnych warsztatach z programowania, organizowanych przez Gigantów Programowania w ramach ogólnopolskiej, społecznej akcji edukacyjnej "Koduj z Gigantami".
Celem "Koduj z Gigantami" jest popularyzacja nauki programowania wśród uczniów w wieku 7-19 lat. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz Prezydent Miasta Otwocka.
Godziny dzwonków
Środa 22.01.2025SOCIAL MEDIA
Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danychPartnerzy
- MIASTO OTWOCK
- Oświata Miejska w Otwocku
- Miejski Ośrodek Kultury, Turystyki i Sportu w Otwocku
- Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Otwocku
- Program Edukacyjny "Ratujemy i Uczymy Ratować" Fundacji WOŚP
- Realizujemy ogólnopolski projekt edukacyjno-społeczny “Każdy inny – wszyscy równi”
- Nauczyciele matematyki uczestniczą w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym LEPSZA SZKOŁA, który jest prowadzony przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe.