• Terapia pedagogiczna

Godziny pracy:

wtorek 8.00-15.10
          środa 8.00-11.20

Zajęcia przeznaczone są dla:

• dzieci z grupy ryzyka dysleksji,
          • dzieci z trudnościami w czytaniu i pisaniu, w tym z dysleksją i z dysgrafią,
          • dzieci z trudnościami w nauce matematyki, w tym z dyskalkulią,
          • dzieci z trudnościami w przyswajaniu zasad ortografii, w tym z dysortografią.

Ponadto prowadzone są:

• nauka czytania,
          • nauka pisania,
          • ćwiczenia wspomagające dla dzieci leworęcznych,
          • ćwiczenia ogólnorozwojowe ukierunkowane na: koncentrację uwagi, pamięć, koordynację wzrokowo – ruchową, orientację przestrzenną, analizę i syntezę wzrokową.

Zajęcia odbywają się w miłej i przyjaznej dla dziecka atmosferze, w formie indywidualnej i grupowej.

Do terapii wykorzystywane są różnorodne pomoce dydaktyczne: książeczki, ćwiczenia, puzzle, loteryjki, programy terapeutyczne – Ortograffiti, Metoda 18 struktur wyrazowych, a także specjalistyczne programy komputerowe.

Zapraszam do zapoznania się ze wskazówkami dla rodziców dzieci z dysleksją, które znajdują się pod niżej umieszczonym linkiem: