• Pedagog

czwartek: 8.00 - 11.00
          piątek: 9.35 - 15.00

w dni otwarte oraz podczas zebrań: 17.30-18.30

Zadania pedagoga ( z czym można się zwrócić do pedagoga):

• Pomoc uczniom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej:

- stypendia socjalne;

- zasiłki losowe;

- dofinansowanie zakupu podręczników;

- bezpłatne obiady,

• Opieka nad uczniami przejawiającymi problemy z zachowaniem

- Spotkania indywidualne z uczniami;

- Zajęcia wychowawcze z grupami uczniów.

- Współpraca z wychowawcami klas i rodzicami uczniów – udzielanie

wskazówek do dalszej pracy wychowawczej.

Kierowanie na konsultacje do Powiatowej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Otwocku

lub innych specjalistycznych placówek.

Przekazywanie wychowawcom klas zaleceń do pracy wg opinii psychologiczno – pedagogicznych.

- Kierowanie na zajęcia o charakterze terapeutycznym i edukacyjnym uczniów z zaburzeniami zachowania    do psychologa szkolnego lub do specjalistów w instytucjach zewnętrznych.

- Podejmowanie działań interwencyjnych w sytuacjach kryzysowych.

- Współpraca z Policją, Strażą Miejską, Sądem Rodzinnym, Kuratorami Sądowymi.

• Udzielanie pomocy uczniom z trudnościami w nauce

- Kierowanie na badania do Powiatowej  Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej  lub innej specjalistycznej placówki uczniów przejawiających problemy w nauce,podejrzanych o dysleksję, dysgrafię, dysortografię, dyskalkulię itp.

Troska o respektowanie zaleceń zawartych w opiniach i orzeczeniach psychologicznych poprzez współpracę z wychowawcą klasy.

- Udzielanie wskazówek rodzicom do pracy korekcyjnej w domu .

• Troska o ucznia przejawiającego szczególne zainteresowania i uzdolnienia

- Kierowanie uczniów na konsultacje psychologiczne w porozumieniu z wychowawcą i nauczycielem przedmiotu, a za zgodą rodzica.

- Informowanie uczniów oraz ich rodziców o możliwości rozwoju ich uzdolnień w szkole i poza szkołą;

• Organizowanie i prowadzenie różnych form pomocy pedagogicznej  dla rodziców

- Indywidualne rozmowy z rodzicami.

- Opracowywanie strategii wychowawczych w celu zmiany zachowania dziecka.

- Opracowywanie wykazu lektur służących zwiększeniu kompetencji wychowawczych rodziców.