• Integracja Sensoryczna

Zajęcia Integracji Sensorycznej prowadzi:

mgr Magdalena Skrzypczak

Godziny pracy:

Poniedziałek: 8:00 - 9:35 / 12:40 - 14:20

Wtorek: 8:00 - 10:25/ 11:40 - 12.25

Środa: 8:00 - 11:20/ 13:35- 14:20

Czwartek : 8:00 - 12:25

Piątek: 8:00- 11.20

Dni otwarte i zebrania 17:30 - 19:30

Integracja Sensoryczna

U wielu dzieci przyczyną problemów w nauce, zachowaniu, rozwoju są zaburzenia integracji sensorycznej.

Terapia Integracji Sensorycznej skierowana jest do dzieci z :

• nadmierną wrażliwością na bodźce dotykowe, wzrokowe, słuchowe oraz ruch,
          • zbyt małą wrażliwością/reaktywnością na stymulację sensoryczną,
          • zbyt wysokim lub niskim poziomem aktywności ruchowej,
          • trudnościami z koncentracją uwagi, impulsywnością,
          • problemami z koordynacją,
          • opóźnieniem rozwoju mowy, rozwoju ruchowego oraz trudnościami w nauce,
          • słabą organizacją zachowania,
          • niskim poczuciem własnej wartości.

Wczesna interwencja wspomagania rozwoju pozwala uchwycić podstawowe problemy związane                   z integracją sensoryczną, wówczas gdy układ nerwowy dziecka rozwija się i dojrzewa. Im wcześniej rozpocznie się terapię tym będzie ona bardziej skuteczna. Terapia integracji sensorycznej ma formę „naukowej zabawy”, w której dziecko chętnie uczestniczy i współtworzy zajęcia z terapeutą.

Nie uczymy dzieci konkretnych umiejętności, lecz poprawiając integrację sensoryczną stymulujemy procesy nerwowe leżące u podstaw tych umiejętności, a one pojawiają się w sposób naturalny jako konsekwencja poprawy funkcjonowania ośrodkowego układu nerwowego. Terapia SI ma na celu wzmocnienie rozwojowych funkcji dziecka, poprawienie uczenia się, sprawienie, by mogło cieszyć się z wykonywanych w okresie dorastania zadań, ułatwienie jego funkcjonowanie przez całe życie.