Aktualności
"Gwiazdkopisanie" - świąteczny konkurs Polskiego Radia Dzieciom
STARTUJE „GWIAZDKOPISANIE” – ŚWIĄTECZNY KONKURS LITERACKO-PLASTYCZNY POLSKIEGO RADIA DZIECIOM!
Polskie Radio Dzieciom ogłasza czwartą edycję rodzinnego konkursu literacko – plastycznego na najpiękniejsze świąteczne wspomnienia. Został on objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki.
„Gwiazdkopisanie” jest konkursem, który inspiruje do działań twórczych łączących różne dziedziny sztuki, zachęca do przywoływania wspomnień i historii rodzinnych, pomaga pogłębiać relacje rodzinne oraz uczy szacunku dla tradycji i historii. Ten konkurs sprawia, że rodzinne historie stają się jeszcze bardziej wyjątkowe.
Relacja z udziału naszej szkoły w Ogólnopolskim Konkursie "Szkoła do Hymnu"
Zapraszamy do obejrzenia filmu relacjonującego udział uczniów naszej szkoły w Ogólnopolskim Konkursie Do Hymnu, który odbył się 19 października 2021 roku. Został on zorganizowany przez Narodowe Centrum Kultury. To ważne wydarzenie w ponad 100- letniej historii naszej Szkoły wpisuje się w tegoroczne obchody 103. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Jest hołdem wobec Tych, którzy w walce o najwyższe wartości, jakimi są wolność, niepodległość i suwerenność, oddali swoje życie, abyśmy mogli żyć w wolnej Ojczyźnie. Film udostępniamy w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, kiedy to w sposób szczególny pamiętamy zarówno o bohaterach z panteonu ogólnonarodowego, jak i tych związanych z naszym miejscem zamieszkania - Ziemią Otwocką.
Zaproszenie
W ramach miejskich obchodów Święta Niepodległości w Teatrze im. Stefana Jaracza w Otwocku wystawiony zostanie spektakl artystyczny, przybliżający historię drogi Polaków do wolności w spuściźnie literackiej i muzycznej. To wyjątkowe widowisko słowno-muzyczno-taneczne w wykonaniu m.in. uczniów naszej szkoły. Zapraszamy na transmisję on-line na fanpage Otwock, miasto z dobrym klimatem, 11.11.2021 o godzinie 16:00.
Podsumowanie kolejnej edycji "Zakręconej akcji".
W dniach 25 - 29 października przeprowadziliśmy kolejną edycję "Zakręconej akcji", czyli zbiórkę plastikowych nakrętek. Podobnie jak w czerwcu tego roku tak i teraz przekazaliśmy je 11- letniej Amelce, która cierpi na czterokończynowe mózgowe porażenie dziecięce. 9 listopada odebrał je od nas tata dziewczynki. Dochód z ich sprzedaży rodzice przeznaczą na rehabilitację córki.
Wyniki szkolnego konkursu "Portret Jana Pawła II"
Wyniki szkolnego konkursu "Portret Jana Pawła II"
w klasach I-IV:
I miejsce: Andrzej Karpiński (3a)
II miejsce: Gabriela Kamińska (3a)
III miejsce: Julian i Nela Korman (2a,1b)
w klasach V-VIII:
I miejsce: Klaudiusz i Konrad Rosłaniec (7e,1b)
II miejsce: Kalina Cisek (7d)
III miejsce: Piotr Gruza (4a)
Uczniowie klasy 3a w gabinecie protetyka ;)
Kolejne zajęcia w klasie 3a poprowadziła Pani Małgorzata Karpińska – mama Andrzeja. Pani Małgorzata jest technikiem stomatologicznym i pokazała dzieciom, jak na co dzień wygląda jej praca. Uczniowie poznali specjalistyczne słownictwo, omówili budowę zębów i zasady higieny jamy ustnej oraz oglądali narzędzia niezbędne w pracy protetyka.
Wycieczka na otwockie cmentarze...
W piątek 29 listopada klasa 7c wybrała się do Otwocka celem poznania historii miejscowych cmentarzy. Razem z wychowawcą odbyliśmy spacer na otwocki kirkut, czyli cmentarz żydowski, który liczy sobie ok. 900 niestety nie całkiem ocalałych macew. Potem udaliśmy się na główny cmentarz otwocki celem odnalezienia grobów bohaterów narodowych tam pochowanych.
Nowa akcja Szkolnej Grupy Wolontariatu!
3 listopada rozpoczynamy zbiórkę starych, niepotrzebnych kluczy. Można je przekazywać opiekunom Szkolnej Grupy Wolontariatu - Paniom: Renacie Nowickiej, Katarzynie Witak, Annie Franczak-Zidka oraz Panu Mariuszowi Krzeszowskiemu. Akcja będzie trwała do 12 listopada. Już teraz zapowiadamy drugą edycję tej akcji, która odbędzie się w drugim semestrze.
Wycieczka uczniów klasy 1a i 1b
Dziś uczniowie klasy 1a i 1b byli na wycieczce w Silverado, gdzie produkuje się ozdoby choinkowe. Dzieci dowiedziały się, w jaki sposób wytwarza się i zdobi bombki. Każdy samodzielnie i według własnego pomysłu ozdobił podarowaną przez wytwórnię bombkę. Obejrzały wzorcownię, w której zgromadzono 13 tysięcy ozdób. Wszystkim bardzo się podobało, a niektórzy stwierdzili, że to najlepsza wycieczka, na jakiej byli.
Śladami bohaterów "Kamieni na szaniec"
W piątek 22 października uczniowie klas: 7a i 7c wybrali się na wycieczkę śladami bohaterów lektury „Kamienie na szaniec”. Spacer po Warszawie przybliżył uczestnikom zarówno najważniejsze wydarzenia z życia Zośki, Rudego i Alka, jak również obraz okupowanej Warszawy. Przede wszystkim obejrzeliśmy miejsca opisywane przez autora książki. Przypomnieliśmy sobie, co i gdzie się wydarzyło, którzy z bohaterów książki w danej akcji wykazali się największą odwagą, męstwem i sprytem.
Szkoła Podstawowa nr 5 Ogólnopolskim Konkursie "Do Hymnu"
19 października 2021 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie „Do Hymnu!”. Jego organizatorem jest Narodowe Centrum Kultury. Konkurs odbywa się w ramach wieloletniego programu Niepodległa, który jest realizowany w latach 2017-2022. Celem tegorocznej – czwartej edycji konkursu było uczczenie 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym miejscu warto przypomnieć, że nasza szkoła powstawała w 1918 roku wraz z narodzinami niepodległej Polski.
Wycieczka klasy 5a i 5b do Parku Trampolin
26 października uczniowie z klas: 5a i 5b wraz ze swoimi nauczycielami wybrali się na długo wyczekiwaną wycieczkę do Parku Trampolin. Zabawa była wyśmienita!
6
Jesienny spacer klasy 2a
"Z tym jesiennym wiatrem tańczą sobie liście,
tańczą sobie, tańczą czerwone, złociste".
Uczniowie klasy 2a wybrali się na spacer. Obserwowali zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią.
4
Rodacy Bohaterom - podsumowanie akcji
Nasza szkoła kolejny raz zaangażowała się w akcję Rodacy Bohaterom, w ramach której zbieraliśmy żywność trwałą oraz kosmetyki i środki czystości. Zebrane produkty zostały zawiezione do Szkoły Podstawowej nr 2 w Karczewie. Przed świętami Bożego Narodzenia zostaną przekazane mieszkańcom Kresów. W tym roku akcja odbyła się wyjątkowo wcześnie, ale to nie przeszkodziło wielu uczniom w przygotowanych paczek. Bardzo dziękujemy za okazane serce i zaangażowanie!
W zielarni
W klasie 3a odbyły się kolejne zajęcia prowadzone przez rodziców. Tym razem naszym gościem była Pani Kamila Trznadel – mama Alana, która opowiedziała uczniom o tym, jak zioła mogą wspomagać naszą odporność i wpływać na poprawę zdrowia.
Pod jej kierunkiem dzieci uczyły się rozpoznawać rośliny stosowane w ziołolecznictwie i wykonały okolicznościowe książeczki. Odbyła się również degustacja owocowej herbatki, a podczas zajęć po całej Sali unosiły się aromaty olejków eterycznych.
Międzynarodowy Dzień Osób Niesłyszących
Ostatnio coraz częściej przyjmuje się, że przez cały ostatni tydzień września osoby niesłyszące mają swoje święto. W naszej szkole postanowiliśmy zaakcentować problematykę tego rodzaju niepełnosprawności 29 września. Z tej okazji odbyły się pogadanki, prelekcje filmów tematycznych, a w klasie 5B także krótkie warsztaty z nauki języka migowego poprowadzone przez Panią Renatę Nowicką.
82. rocznica sowieckiej agresji na Polskę we wrześniu 1939 roku
19 września 2021 roku w Otwocku odbyły się uroczystości upamiętniające ofiary sowieckiej agresji na Polskę we wrześniu 1939 roku. W kościele ks. Pallotynów p.w. Zesłania Ducha Świętego została odprawiona o godz. 12.30 Msza św. w intencji poległych i pomordowanych. We Mszy św. uczestniczyły poczty sztandarowe reprezentujące instytucje, organizacje, otwockie szkoły, samorząd Otwocka i powiatu otwockiego.
Uroczystość rocznicowa ku czci gen. Juliana Pobóg-Filipowicza
13 września 2021 roku Poczet Sztandarowy naszej szkoły wziął udział w uroczystości ku czci gen. Juliana Pobóg-Filipowicza – Bohatera Polskiego Września. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 12.00 Mszą Św. w kościele p.w. bł. ks. Ignacego Kłopotowskiego, którą sprawował w intencji śp. Generała ks. proboszcz Cezary Krawczyński.
Niecodzienna lekcja muzyki w klasie 3a
Rodzice uczniów klasy 3a zachęceni swoimi sukcesami edukacyjnymi podczas zdalnego nauczania postanowili aktywnie włączyć się w życie klasy również podczas zajęć stacjonarnych.
Jako pierwsza wyzwanie podjęła Pani Katarzyna Zemler – mama Julki. Pani Kasia jest dyrygentem chóru w Zespole Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej. Zapoznała dzieci z etapami swojej edukacji oraz wykonywanym zawodem. Przeprowadziła również wspaniałe zajęcia muzyczne. Była nauka gry na skrzypcach, dyrygowanie chórem, tworzenie muzyki i śpiewanie partytur. Dzieci były bardzo zaangażowane i świetnie się bawiły.
Godziny dzwonków
Piątek 01.11.2024SOCIAL MEDIA
Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danychPartnerzy
- MIASTO OTWOCK
- Oświata Miejska w Otwocku
- Miejski Ośrodek Kultury, Turystyki i Sportu w Otwocku
- Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Otwocku
- Program Edukacyjny "Ratujemy i Uczymy Ratować" Fundacji WOŚP
- Realizujemy ogólnopolski projekt edukacyjno-społeczny “Każdy inny – wszyscy równi”
- Nauczyciele matematyki uczestniczą w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym LEPSZA SZKOŁA, który jest prowadzony przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe.