• Z wizytą w stolarni

11 października uczniowie klas pierwszych byli na wycieczce w stolarni "Pinokio". Program wycieczki był bardzo urozmaicony i nikt nie mógł się nudzić. Dzieci wzbogaciły swoją wiedzę na temat drewna i jego przetwórstwa, uczestniczyły w warsztatach techniczno-plastycznych i wykonały swój organizer, a także mogły wspólnie biesiadować przy ognisku. Na koniec odbyły się zabawy na świeżym powietrzu. Wycieczka wszystkim się bardzo podobała. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, które znajdują się w galerii.

• Spotkanie z Panem Marcinem Koziołem

9 października 2023r. w naszej szkole odbyły się spotkania z autorem książek dla dzieci i młodzieży Panem Marcinem Koziołem. W pierwszym spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas 2 i 3, a w drugim klas 4-6. Spotkanie z pisarzem i podróżnikiem okazało się wspaniałą przygodą.

Uczniowie klas młodszych siedzieli jak zaczarowani. Z przyjemnością wysłuchali opowieści o Malince Wombat, z którą odkrywali piękną i tajemniczą Australię. Starsi natomiast z zaangażowaniem uczestniczyli w eksperymencie z elektrycznością, poznali bliżej Władcę Piorunów – Nikolę Teslę i dowiedzieli się, że niepełnosprawność wcale nie musi być przeszkodą w spełnianiu marzeń. Było fantastycznie! Od dziś w bibliotece ustawiają się kolejki po książki Pana Marcina Kozioła. Spotkanie z pewnością przyczyniło się do promocji czytelnictwa wśród uczniów. Organizacja wydarzenia możliwa była dzięki wsparciu Rady Rodziców i realizac

• "Jedzonko dla mieszkańców otwockich lasów"

W następnym tygodniu, czyli od 9 do 12 października odbędzie się akcja Jedzonko dla mieszkańców otwockich lasów, w ramach której będziemy zbierać orzechy, żołędzie i kasztany, które zawieziemy do Nadleśnictwa Celestynów. Warto wykorzystać ostatnie słoneczne dni na zbiory. Wolontariusze, którzy będą czekali codziennie od 7.45 do 8.00 przy stołówce szkolnej, będą przyjmowali tylko suche dary jesieni.

• Wycieczka klasy 5a

2 października uczniowie klasy 5a uczestniczyli w warsztatach przyrodniczo - survivalowych zorganizowanych przez herszta „Leśnej Bandy”. Idąc brzegiem rzeki Świder poznawaliśmy rośliny, które można wykorzystać do wzmocnienia organizmu. Potem uczyliśmy się krzesać ogień, a na końcu wspólnie ugotowaliśmy kisiel z wkładką z czarnego bzu. Dopisała pogoda i dobry humor.

• Ostatnie pożegnanie Pani Marii Tryczyńskiej

Z wielkim żalem pożegnaliśmy zmarłą w wieku 92 lat Panią Marię Tryczyńską. Delegacja uczniów z naszej szkoły wraz ze sztandarem uczestniczyła w pogrzebie, który odbył się 26 września w kościele pw. św. Wincentego a'Paulo w Otwocku.

Większość mieszkańców Świdra kojarzy panią Marię jako wspaniałego lekarza pediatrę, wielu pamięta również o jej zasługach jako uczestniczki Powstania Warszawskiego - łączniczki i sanitariuszki o pseudonimie „Ryśka”. Na zawsze zapamiętamy niezwykle wzruszające spotkanie z Panią Marią i Jej mężem w naszej szkole. Obiecujemy odwiedzać Jej miejsce spoczynku na Powązkach. Cześć Jej pamięci!

• "Akcja integracja"

27 września uczniowie klas pierwszych wzięli udział w wycieczce „Akcja integracja" – wybrali się do sali zabaw Fikołki. Wycieczka dzieciom bardzo się podobała i wywołała u wszystkich pozytywne emocje.

Zapraszamy do obejrzenia pozostałych zdjęć, które znajdują się w galerii.

• Narodowe Czytanie 2023

W tym roku nasza szkoła również włączyła się w Narodowe Czytanie. 12 września uczniowie klasy siódmej wysłuchali fragmentu dotyczącego historii Jana i Cecylii - założycieli rodu Bohatyrowiczów, którego członkowie są bohaterami powieści Elizy Orzeszkowej "Nad Niemnem".

Uczniowie klasy szóstej wysłuchali opisu nadniemeńskiego krajobrazu, a potem wykonali prace, które były ilustracją tekstu.

• Wycieczka klasy 3a

14 września uczniowie klasy 3a uczestniczyli w warsztatach przyrodniczo - survivalowych zorganizowanych przez herszta „Leśnej Bandy”. Idąc brzegiem rzeki Świder poznawaliśmy rośliny, które można wykorzystać do wzmocnienia organizmu. Potem uczyliśmy się krzesać ogień, a na końcu wspólnie ugotowaliśmy gruszkowo-jabłkowy kisiel z wkładką z czarnego bzu. Dopisała pogoda i dobry humor.

• Kalendarz wyborczy 2023

• Do 11.09 wybory przewodniczących klas.
                  • Do 15.09 zgłaszanie kandydatów do Zarządu Samorządu Uczniowskiego – karta zgłoszeniowa.
                  • 18.09 ogłoszenie listy kandydatów do Zarządu Samorządu Uczniowskiego.
                  • 19.09 prezentacja kandydatów na sali gimnastycznej.
                  • 20 – 25.09 kampania wyborcza (plakaty rozw
                • Uroczysta msza święta żałobna upamiętniającej ś.p. Halinę Dobek

„Można odejść na zawsze, by stale być blisko”.

Ks. Jan Twardowski

8 września 2023 roku uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 5 w Otwocku uczestniczyli w uroczystej mszy świętej żałobnej upamiętniającej ś.p. Halinę Dobek, która przez wiele lat uczyła języka polskiego i była wicedyrektorem naszej placówki. Pani Halina Dobek zapisała się w pamięci wielu pokoleń uczniów jako wspaniały nauczyciel i pedagog. Wpajała młodym wychowankom miłość do literatury polskiej, kultury. języka i wartości. Niezwykle ceniła i zawsze podkreślała rolę wychowania w edukacji. Była wzorem dla młodych nauczycieli. Zawsze stała po stronie słabszych i skrzywdzonych, organizując konkretną pomoc potrzebującym. Niezłomna i odważna głośno broniła zasad w czasach, które nie sprzyjały mówieniu prawdy. Wielokrotnie odznaczana i wyróżniana. Zaangażowana w s

Poniedziałek 29.04.2024
          • DZIENNIK ELEKTRONICZNY