W słoneczny październikowy poniedziałek uczniowie klasy 7a wraz z wychowawcą w ramach innowacji pedagogicznej ,,Zaprzyjaźnieni z przyrodą" wykonali domki dla owadów, które pozwolą im przetrwać zbliżającą się zimę. Materiałem budowlanym były plastikowe butelki, które dostały nowe życie oraz naturalne surowce roślinne- trociny, suche kwiaty i trawy. Uczniowie zawiesili domki na drzewach.
Domki dla owadów wykonane przez uczniów klasy 7a
- 8
Zajęcia z pierwszej pomocy w klasie 3a
25 października w kasie 3a odbyły się zajęcia z udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie poznali teorię, którą potem mogli przećwiczyć w praktyce.
8
To takie proste! Pomoce z programu Laboratoria Przyszłości na zajęciach techniki
W ramach programu Laboratoria Przyszłości nasza szkoła otrzymała nowoczesny sprzęt. To narzędzia z zakresu wyposażenia technicznego oraz specjalistyczne pomoce naukowe. Ich wykorzystanie na zajęciach ma służyć rozwojowi umiejętności praktycznych uczniów poprzez rozwijanie ich pasji i zdobywanie kompetencji z zakresu inżynierii, technologii i nauk ścisłych.
Na lekcji techniki w klasie 4a uczniowie pod czujnym okiem pana Marka Oporskiego konstruowali sygnalizator świetlny.
Po krótkim wstępie teoretycznym przystąpili do czynności praktycznych. Wykorzystywali podczas pracy ściągacze izolacji, wiertarko-wkrętarki, imadełka i piłki modelarskie, stację lutowniczą, diody led i baterie. Możliwość użycia takich narzędzi wzbudziła ogromne zainteresowanie i z pewnością uatrakcyjniła szkolne zajęcia.
17
Spotkanie uczniów klas pierwszych z policjantami
21 października uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszami otwockiej policji. Dotyczyło ono bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przy okazji dzieci poznały pracę policjanta. Pierwszaki były bardzo zadowolone ze spotkania.
2
"Dyskoteka w Piątce"
Zapraszamy do obejrzenia filmu nakręconego aparatem fotograficznym, który otrzymaliśmy z projektu Laboratoria Przyszłości: https://youtu.be/TFpiMG6dFKA
Pasowanie na Czytelnika uczniów klas pierwszych
„Książka zachwyca, pobudza wyobraźnię, dodaje odwagi, wspiera proces moralnego, duchowego i umysłowego rozwoju (…). Towarzyszy w chwilach radości i smutku, wywołuje głośny śmiech i łzy wzruszenia. Widok dziecka, które kocha jakąś książkę i czyta ją wiele razy, to jedna z największych radości trudnego procesu wychowania”. (prof. Grzegorz Leszczyński)
21 października 2022 roku w szkolnej bibliotece odbyła się uroczystość Pasowania na Czytelnika. W tym dniu uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci do grona czytelników naszej biblioteki. Głównym celem wydarzenia było umożliwienie najmłodszym uczniom korzystania z licznych zbiorów biblioteki, wyrabianie właściwych nawyków czytelniczych, poznanie zasad zachowania się w bibliotece, a także rozwijanie umiejętności czytania i kształtowanie szacunku do książki.
Zanim uczniowie złożyli przyrzeczenie, uważnie wysłuchali próśb książki i zapoznali się z regulaminem biblioteki. Następnie, w obecności nauczyciela bibliotekarza oraz wychowawców klas, złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.
Spotkanie w bibliotece było wielkim przeżyciem dla pierwszoklasistów. Zakończyło się wręczeniem pamiątkowych dyplomów i pierwszymi samodzielnymi wypożyczeniami. Najmłodszym czytelnikom życzymy niezwykłych, ciekawych przygód w świecie książek i oczywiście jak najczęściej zapraszamy do biblioteki.
8
Zajęcia przyrodnicze w klasie 3a
Udało się! W naszej klasie powstał las - oczywiście w słoiku. W piątek uczniowie klasy 3a tworzyli swoje przyrodnicze dzieła. Na zdjęciach zamieszczonych poniżej można zobaczyć efekty pracy.
10
Podsumowanie akcji "Jedzonko dla mieszkańców otwockich lasów".
13 października zakończyliśmy akcję "Jedzonko dla mieszkańców otwockich lasów". W środę zebrane żołędzie, kasztany i orzechy zostały zawiezione do Nadleśnictwa Celestynów. W pakowaniu pomagali: Franek Kotkowski i Ines Szałańska z klasy 3a, Julia Biesiada-Pietrzak z klasy 6a oraz Julia Witak z klasy 8e. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję
Laboratoria Przyszłości w naszej szkole
Z przyjemnością zawiadamiamy, że nasza szkoła pozyskała nowoczesny sprzęt w ramach programu Laboratoria Przyszłości, który zostanie wykorzystany między innymi na lekcjach chemii, biologii, informatyki i techniki. Otrzymany sprzęt pozwoli również na stworzenie profesjonalnego studia filmowego na potrzeby naszej szkolnej telewizji.
Wycieczka uczniów klas siódmych na Powązki
17 października uczniowie klasy 7a i 7d byli na wycieczce na Powązkach. W czasie spaceru po cmentarzu podziwiali groby znanych i zasłużonych osób, które spoczywają na tym cmentarzu. Złożyli także kwiaty i zapalili znicze na grobie Patronki naszej szkoły.
Nagrody Prezydenta Miasta Otwocka
14 października w Teatrze im. Stefana Jaracza odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród Prezydenta Miasta Otwocka z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Osoby nagrodzone z naszej szkoły to: Pani Agnieszka Michałowska, Pani Magdalena Skrzypczak, Pani Ewa Nafalska i Pani Jolanta Grudzień. Serdecznie gratulujemy!
Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Dyskoteka szkolna
We wtorek 11 października odbyła się pierwsza dyskoteka w tym roku szkolnym. Oprócz zabawy przy muzyce można było kupić pyszne słodkości w kawiarence przygotowanej przez Samorząd Uczniowski.
Zdjęcia, które znajdują się poniżej, zostały wykonane aparatem, który nasza szkoła otrzymała w ramach programu Laboratoria Przyszłości.
6
Wycieczka uczniów klasy 8d i 8e
13 października uczniowie klasy 8d i 8e byli na Powązkach Wojskowych. Odwiedzili głównie kwatery wojskowe. Przewodnik Pan Jerzy Kudlicki przybliżył im historię walk w 1920 roku, Katyń, Wrzesień 1939, okupację, Powstanie Warszawskie i czasy powojenne. Była to ciekawa lekcja historii poza szkołą.
Los nasz dla was przestrogą...
7 października uczniowie klas VIIIa i VIIIc brali udział w wycieczce autokarowej do Lublina. Głównym celem wyjazdu było zwiedzanie niemieckiego obozu koncentracyjnego KL Lublin Majdanek.
4Państwowe Muzeum na Majdanku to najstarsza w Europie instytucja muzealna upamiętniająca ofiary drugiej wojny światowej. Uczniowie zapoznali się z historią tego miejsca, zwiedzili baraki, łaźnię, krematorium oraz komorę gazową. Oddali hołd poległym, których prochy zostały złożone w sarkofagu w centralnym miejscu obozu.Był to czas refleksji nad losem pomordowanych ludzi pochodzących z 50 różnych krajów. Szacuje się, że w Majdanku zginęło ok. 80 tysięcy ludzi.Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Lublina. Uczniowie przespacerowali się po starym mieście, poznali historię i legendy z nim związane. Tego dnia uczestnikom wycieczki towarzyszyła wspaniała pogoda, w czasie której można było podziwiać złotą polską jesień. Młodzież, choć zmęczona, wróciła do domu z nowymi wrażeniami i doświadczeniami.
Dzień Uśmiechu w naszej szkole
7 października z inicjatywy Zespołu ds. Integracji obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Uśmiechu:) Tego dnia dominował kolor żółty - kolor optymizmu i radości.
O to, by nikomu nie zabrakło powodu do uśmiechu zadbała roześmiana Poczta Uśmiechu przemierzająca szkolne korytarze i sale. Klimat i atmosferę panującą w szkole najlepiej oddają pamiątkowe zdjęcia.
Życzymy Wszystkim jak najwięcej powodów do uśmiechu na co dzień, nie tylko od święta :) i zapraszamy do obejrzenia zdjęć, które znajdują się w galerii.
Kolejne Pole Nadziei w naszej szkole
Przedpołudnie w sobotę 8 października było pracowite dla Szkolnej Grupy Wolontariatu. Wykorzystaliśmy ten ciepły słoneczny dzień, aby posadzić cebulki żonkili, które pozyskaliśmy z Hospicjum prowadzonego przez Księży Marianów w Warszawie. ejnert z klasy 2a, Maja Lesińska, Natalka Borsuk, Weronika Zawadka –
4Udział w akcji brali: Paulinka Rejnert z klasy 2a, Maja Lesińska, Natalka Borsuk, Weronika Zawadka – uczennice klasy 4a, Inga Trzaskowska i Malwina Rejnert z klasy 4b, Janek Chmielak z klasy 5a, Maja Dębowska i Amelia Dudziuk – uczennice klasy 8a, Dominik Chlebowski i Ola Zawadka z klasy 8d oraz Olaf Trzaskowski z klasy 8d. Dziękujemy za zaangażowanie i poświęcony czas!
Zawody sportowe w Komornicy
Kolejne zawody z udziałem uczniów naszej szkoły odbyły się w Komornicy. Do zawodów między powiatowych awansowała Dominika Krogulska z klasy 8d. Dominika bardzo dobrze pobiegła w biegach przełajowych, ale odrobinę zabrakło, by awansować do zawodów wojewódzkich. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów Dominice i naszym uczniom!
Pierwsze spotkanie Rady i Zarządu Samorządu Uczniowskiego
4 października odbyło się pierwsze spotkanie Rady i Zarządu Samorzadu Uczniowskiego. Podczas niego miało miejsce uroczyste wręczenie aktów nadania Przewodniczacemu Mateuszowi Gałeckiemu z klasy8a, Ameli Galikowskiej z klasy 8c i Patrykowi Zapaśnikowi z klasy 7b.
Wycieczka uczniów klasy 2b
4 października uczniowie klasy 2b byli na wycieczce w Powsinie na farmie dyń. To był fantastyczny dzień - zabawa w mini zoo z karmieniem zwierząt, przeciąganie liny, zabawa w labiryncie, zjazd tyrolką, jazda gokartami i zrywaniem dyń z pola.
27
Archiwum Aktualności