Aktualności
Lekcja kultury szlacheckiej w klasie 8c
Niecodzienna lekcja języka polskiego w klasie 8c, która odbyła się 4 marca, przybliżyła uczniom bogactwo kultury szlacheckiej w Polsce. Były to kolejne zajęcia poświęcone analizie lektury "Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza. Prezentacja, która miała na celu omówienie elementów stroju szlacheckiego, okazała się być pokazem na żywo! Za pomysł i przygotowanie pokazu ogromne brawa dla Błażeja Mocha. Prezentację przygotowywali również Kacper Ożarowski, Adrian Pydynowski i Michał Mrozek. Za udostępnienie stroju podziękowania należą się panu Markowi Majek - komendantowi Bractwa Strzelców Kurkowych "LECHITY" im. marsz. Józefa Piłsudskiego w Otwocku. Katarzyna Fogińska
Wyniki szkolnego etapu konkursu recytatorskiego "Warszawska Syrenka" klas 2-3
Klasy 2:
I miejsce - Lena Szafrańska 2b,
II miejsce - Antoni Wrzesień 2a, Zofia Gibuła 2b,
III miejsce - Paulina Korzeń i Antonina Pielas z klasy 2b.
Klasy 3:
I miejsce - Karolina Kiełbratowska 3a,
II miejsce - Jakub Mazur 3a,
III miejsce - Melania Mioduszewska 3b.
Wyróżnienie: Maja Frankowska 3a i Patryk Zapaśnik 3b.
Wyniki szkolnego etapu konkursu recytatorskiego "Warszawska Syrenka" klas 4-8
11 marca odbył się szkolny etap konkursu recytatorskiego "Warszawska Syrenka" dla uczniów klas 4-8. Każdy z uczestników miał przygotować recytację dwóch wierszy lub jednego wiersza i fragmentu prozy. Laureatami szkolnego etapu zostali:
I miejsce - Szymon Rokicki z klasy 6b oraz Maria Kacperek z klasy 7a,
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
1 marca 2019 roku poczet sztandarowy naszej szkoły wziął udział we Mszy Świętej w intencji Żołnierzy Niezłomnych, którzy walczyli i oddali życie za niepodległą Polskę. Została ona odprawiona w kościele świętego Wincentego á Paulo przez Dziekana dekanatu otwockiego księdza Bogdana Sankowskiego. Uczestniczyły w niej władze Miasta Otwocka na czele z Prezydentem Jarosławem Margielskim, Komendant Policji Otwocka oraz poczty sztandarowe z otwockich szkół i instytucji.
Warsztaty historyczne w klasie 4C
21 lutego klasa 4C gościła u siebie panią Dorotę Dyda - edukatora Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Podczas dwóch godzin lekcyjnych uczniowie uczestniczyli w warsztatach „Historyk na tropie”, w czasie których przyglądali się różnym rodzajom źródeł historycznych. Niektórym należało przyjrzeć się przez lupę! Poszukując tropów związanych z historią rodziny Piłsudskich, przekonali się, jak wiele można się nauczyć z rodzinnych opowieści i skarbów zachowanych w muzeach. Teraz mamy nadzieję jak najszybciej odwiedzić wkrótce powstałe Muzeum w Sulejówku.
Konkurs recytatorski "Warszawska Syrenka" dla uczniów klas 4-8.
Zapraszamy uczniów klas 4-8 do udziału w szkolnym etapie konkursu recytatorskiego "Warszawska Syrenka". Aby wziąć w nim udział należy przygotować recytację dwóch wierszy lub jednego wiersza i fragmentu prozy.
Ocenie będą podlegały:
- dobór repertuaru - wiersze nie mogą pochodzić z podręcznika,
- interpretacja,
- dykcja,
- ogólny wyraz artystyczny.
Do etapu miejskiego zakwalifikują się trzy najlepsze osoby. Uczniowie, którzy chcą wziąć udział w konkursie, zgłaszają się do nauczyciela języka polskiego do 28 lutego. Na konkurs, który odbędzie się 11 marca o godzinie 15.00 należy przyjść z wydrukowanymi tekstami recytowanych utworów.
Dzień Pisma Ręcznego
23 stycznia był obchodzony Dzień Pisma Ręcznego. Z tej okazji w naszej szkole odbył się konkurs "Najładniejsze pismo", który zorganizowały Panie bibliotekarki. Postanowiły sprawdzić, czy uczniowie potrafią ładnie pisać. Okazało się, że tak. Jury wyłoniło zwycięzców spośród 16 prac.Oto lista laureatów:
uczniowie klas 1-3:
I miejsce - Barbara Chojnacka klasa 2b,
II miejsce - Zofia Gibuła i Jeremi Tymiński z klasy 2b,
III miejsce - Paulina Krogul 2b.
Wyróżnienia otrzymali:
Antonina Pielas i Paulina Korzeń z klasy 2b.
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
21 stycznia jest Międzynarodowym Dniem Języka Ojczystego. Tego dnia uczniowiue naszej szkoły zmagali się z łamańcami językowymi - wierszykami pełnymi trudnych do wypowiedzenia wyrazów. Ich przeczytanie lub powtórzenie było nie tylko dużym wyzwaniem, ale także okazją do śmiechu i wspólnej zabawy.
Dyskoteka walentynkowa
13 lutego w szkole odbyła się dyskoteka walentynkowa. Szkolna stołówka zamieniła się w salę, na której można było się wyszaleć w rytm muzyki puszczanej przez Dj-ów z klasy 8b. Zmęczeni tańcem uczniowie mogli odpocząć jedząc różne słodkości w kawiarence, która mieściła się w sali nr 2. Znajdował się w niej także kącik plastyczny, w którym można było wykonać walentynkę i wrzucić ją do skrzynki. Następnego dnia podczas dwóch długich przerw uczniowie klasy 8c zorganizowali kącik słodkości. Pieniądze zebrane przez dwa dni w kwocie 900 złotych zostały wpłacone na konto Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego w Otwocku. 14 lutego, jak co roku, była także roznoszona poczta walentynkowa. Zorganizowały ją uczennice klasy 8c.
Wycieczka do Sejmu klas 8
12 lutego w ramach realizacji programu wiedzy o społeczeństwie klasy 8 wraz z wychowawcami odwiedziły Sejm RP. Budynek gmachu Sejmu znajdujący się na ul. Wiejskiej w Warszawie od samego początku zrobił na nas duże wrażenie. Mogliśmy zresztą dokładnie przyjrzeć się całemu kompleksowi budynków dzięki makiecie znajdującej się w podziemiach budynku, którą szczegółowo opisała nam pani przewodnik. Najważniejszym punktem zwiedzania była sala posiedzeń, którą mogliśmy obejrzeć, zasiadając na galerii dla publiczności. Podczas naszej wycieczki mieliśmy okazję dowiedzieć się wiele na temat funkcjonowania Sejmu i pracy posła. Odbył się również konkurs z nagrodami. Katarzyna Fogińska
Uczniowie wyróżniajacy się w nauce i zachowaniu w klasach 1-3.
Uczniowie wyróżniający się w nauce:
Klasa 1a:
Aleksander Andrasiak,
Hubert Kamiński,
Natalia Osiak,
Jędrzej Patalas,
Maria Rapczewska,
Hanna Rudnicka,
Antonina Szymków,
Borys Trzaskowski,
Zofia Więckowska,
Olga Wojnicz.Klasa 1b:
Amelia Augustyniak,
Maja Kwaśniewska,
Hubert Olejnik,
Aniela Pokora,
Hanna Rupińska,
Ignacy Staszewski,
Daria Mucha,
Emilia Gerech,
Kacper Szymański.
Uczniowie wyróżniajacy się w nauce w klasach 4-8.
Poniżej przedstawiamy uczniów wyróżniajacych się w nauce. Z każdej klasy zostało wybranych troje uczniów z najwyższą średnią ocen.
Klasa 4a:
Wójcikowski Maciej
Tybuszewska Laura
Waliłko SebastianKlasa 4c:
Zarzycki Amadeusz
Patalas Paweł
Bednarska Patrycja
Karwowska Patrycja
Uczniowie klas 4-8 ze 100% frekwencją.
Uczniowie klas 4-8 xe 100% frekwencją:
Klasa 4a:
Grzegorz Jóźwicki,
Laura Tybuszewska,
Maciej Wójcikowski.Klasa 4d:
Paweł Iwanowski,
Dominika Krogulska,
Wiktoria Malesa.Klasa 4e:
Alan Jaworski,
Kacper Bąk,
Maja Stępniak,
Hanna Zarzycka.Klasa 5a:
Aleksandra Konowrocka,
Bartosz Witan.
Klasyfikacja śródroczna - średnie klas.
Poniżej przedstawiamy średnie klas:
4d - 4,81
4e - 4,69
5c - 4,49
6b - 4,48
5d - 4,30
7a - 4,22
5a - 4,17
4a - 4,15
6a - 4,12
4c - 4,11
6c - 4,07
5b - 4,01
7c - 3,77
8c - 3,73
6d - 3,72
8b - 3,58
8a - 3,45
7b - 3,31
Godziny dzwonków
Piątek 01.11.2024SOCIAL MEDIA
Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danychPartnerzy
- MIASTO OTWOCK
- Oświata Miejska w Otwocku
- Miejski Ośrodek Kultury, Turystyki i Sportu w Otwocku
- Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Otwocku
- Program Edukacyjny "Ratujemy i Uczymy Ratować" Fundacji WOŚP
- Realizujemy ogólnopolski projekt edukacyjno-społeczny “Każdy inny – wszyscy równi”
- Nauczyciele matematyki uczestniczą w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym LEPSZA SZKOŁA, który jest prowadzony przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe.