Z okazji rozpoczęcia roku szkolnego...
Rodzicom...
Udział uczniów naszej szkoły w sierpniowych świętach
31 sierpnia w miejskich i powiatowych obchodach 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego uczestniczył poczet sztandarowy naszej szkoły. W jego składzie znaleźli się zarówno absolwenci klas ósmych, jak i nowo wybrani uczniowie do pocztu z klas siódmych. Podczas tej podniosłej i patriotycznej uroczystości, poświęconej bohaterom powstańczej Warszawy, uczniowie, nauczyciele i rodzice naszej szkoły oddali hołd Tym, którym zawdzięczamy wolność i niepodległość. Nastąpiła wtedy też symboliczna wymiana składów pocztu, „starsi” uczniowie oddali pod opiekę sztandar swoim „młodszym” kolegom i koleżankom, ta coroczna tradycja została skomplikowana wcześniej przez pandemię Covit 19 i zdalne nauczanie.
Poczet sztandarowy reprezentowali następujący uczniowie – absolwenci klas ósmych: Jakub Książek, Kaja Badura, Natalia Jańczuk, natomiast z klas siódmych, promowani do ósmych: Gabriel Bernat, Anna Chołuj i Marta Tobiasz.
15 sierpnia w 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej zwanej Cudem nad Wisłą poczet sztandarowy wziął udział w uroczystościach w Parku Miejskim. W bogatym programie patriotycznej uroczystości „Noc Wolności w Otwocku” została o godz. 18.00 odprawiona Msza Św. polowa, koncelebrowana przez księży ze wszystkich otwockich parafii, a następnie o godz. 19.30 rozpoczęto oficjalne odsłonięcie pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w asyście honorowej Wojska Polskiego, przedstawicieli władz samorządowych, państwowych, służb mundurowych, instytucji, organizacji kombatanckich oraz placówek oświatowych. Tuż przed odsłonięciem pomnika, przelatujące nad parkiem samoloty Iskra pozostawiły na niebie biało-czerwoną smugę. Pomnik Józefa Piłsudskiego w Otwocku, odsłonięty po kilkudziesięcioletniej przerwie, stanowi kontynuację ponad stuletniej tradycji związków Komendanta i I Marszałka Polski z naszym miastem.
Poczet sztandarowy podczas uroczystości reprezentowali następujący uczniowie klas siódmych, promowani do klasy ósmej: Gabriel Bernat, Michał Turowiecki, Grzegorz Wierzbowski i Patrycja Korzeń.
Dyrekcja szkoły dziękuje Rodzicom za współpracę, okazywaną życzliwość i pomocw organizacji pocztu sztandarowego oraz obecność podczas uroczystości patriotycznych.
5
Informacje dotyczące obiadów
Obiady w szkole będą wydawane od 7 września. W związku z nadpłatami informacje o kwocie, którą należy zapłacić będą przekazywali wychowawcy. Koszt jednego obiadu wynosi 3 złote. Kwotę obiadów za wrzesień - 54 złote należy zapłacić do 10 września. Pieniądze, które zostały z poprzedniego roku szkolnego, przechodzą na bieżący. Informacje o numerze konta, na które należy dokonywać wpłat, można znaleźć na stronie internetowej w zakładce "Rodzice" lub pod numerem telefonu 503 706 020.
Bezpieczny powrót do szkoły - wskazówki dla ucznia
Bezpieczny powrót do szkoły - wskazówki dla rodzica
Rozpoczęcie roku szkolnego
Uwaga Ósmoklasiści
Po odbiór zaświadczeń o wynikach egzaminu zapraszamy w piątek 31.07.2020r. w godzinach 14:00 - 16:00 oraz w poniedziałek 3.08.2020r. w godzinach 9:00 - 15:00. Zaświadczenia będą wydawane przed szkołą. Prosimy o przyniesienie własnych długopisów i pamiętanie o maseczkach.
Wakacje!
Życzymy, aby rozpoczynające się wakacje były słoneczne 🌞 i radosne, niech dostarczą wielu miłych wrażeń i niezapomnianych wspomnień 🙂
Dyrekcja, nauczyciele i pracownicy szkoły
Zakończenie roku szkolnego
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zakończenia roku szkolnego, które znajdują się w galerii.
Nagroda Prezydenta Miasta Otwocka dla wybitnych uczniów szkół podstawowych
22 czerwca w auli Urzędu Miasta w Otwocku odbyło się uroczyste wręczenie Nagród Prezydenta Miasta Otwocka dla wybitnych uczniów szkół podstawowych. W tym roku taką nagrodę otrzymała Agata Ściesińska.
Agata jest uczennicą klasy 7b. Już od początku nauki w szkole u dziewczynki zaobserwowano szeroką wiedzę ogólną, bogate słownictwo oraz zdolności matematyczne i językowe. W klasie pierwszej i drugiej uczestniczyła w zajęciach dla uczniów zdolnych realizowanych w ramach projektu Szkoła Kreatywnych Umysłów. Dziewczynka przejawia szczególne zdolności zwłaszcza w zakresie nauki matematyki. Pod koniec pierwszego semestru bieżącego roku szkolnego rozpoczęła realizację indywidualnego programu nauczania tego przedmiotu.
Agata jest wytrwała i bardzo ambitna. Ma wiele zainteresowań. Odpowiedzialnie podchodzi do swoich obowiązków. Przejawia wysoką motywację do osiągania jak najlepszych wyników. Podczas zajęć jest aktywna i zainteresowana proponowanymi jej zadaniami. Z dużym zaangażowaniem szuka oryginalnych sposobów rozwiązania postawionych przed nią zadań i szybko zapamiętuje zdobyte informacje.
Dziewczynka ma bardzo dobre relacje zarówno z rówieśnikami jak i z osobami dorosłymi. Jest bardzo lubiana. Cechuje ją wysoki poziom empatii. Chętnie pomaga innym i opiekuje się uczniami potrzebującymi wsparcia. Jest bardzo sprawna fizycznie. Angażuje się w prace Szkolnej Grupy Wolontariatu.
Agata osiąga bardzo wysokie wyniki w nauce - średnia ocen na świadectwie ukończenia klasy szóstej to 6,00, a na świadectwie ukończenia klasy siódmej – 5,62. Chętnie bierze udział w konkursach przedmiotowych, w których osiąga wysokie wyniki. Jej najwyższe osiągnięcia to:
Klasa czwarta 2016/2017 rok:
- I miejsce w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”,
- I miejsce w „Olimpiadzie wiedzy na 6” w kategorii matematyka,
- Wyróżnienie w „Olimpiadzie wiedzy Archimedes Plus”.
Klasa piąta 2017/2018 rok:
- laureatka I miejsca w „Olimpiadzie wiedzy Archimedes Plus” – matematyka,
- I miejsce w „Olimpiadzie wiedzy na 6” w kategorii matematyka,
- II miejsce w „Olimpiadzie wiedzy na 6” w kategorii język angielski,
- laureatka ósmego miejsca w ogólnopolskiej olimpiadzie przedmiotowej „Olimpu” – język angielski,
- wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie „Kangur matematyczny” w kategorii Beniamin.
Klasa szósta 2018/2019 rok:
- laureatka I miejsca w „Olimpiadzie wiedzy Archimedes Plus” – matematyka,
- wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”,
Klasa siódma 2019/2020 rok:
- I miejsce w Powiatowym Konkursie Matematycznym „Przygoda z matematyką”,
- udział w II etapie Olimpiady Matematycznej Juniorów,
- kwalifikacja do drugiego etapu Konkursu Kuratoryjnego z matematyki.
Dziewczynka osiąga również sukcesy sportowe: I miejsce KUMITE „HEROS CUP” 2017 rok, I miejsce KUMITE „MAZOVIA CUP” 2017 rok, I miejsce Movers World Master Competition 2017 rok.
Postawa i determinacja Agaty jest wzorem i motywacją dla uczniów naszej szkoły.
Gratulujemy dotychczasowych sukcesów i życzymy kolejnych!
Najsympatyczniejsi Absolwenci naszej szkoły
Tradycyjnie spośród uczniów kończących szkołę zostali wybrani najsympatyczniejsi absolwenci. Zostali nimi Maja Zapaśnik i Wojciech Konowrocki - uczniowie klasy 8a.
Dyplom
Taki dyplom dostała nasza szkoła za udział w konkursie plastycznym na projekt znaczka pocztowego związanego z wolontariatem.
Kreatywna klasa 4b
W bieżącym roku szkolnym w klasie 4b rozpoczął się program i innowacja: „Mały przedsiębiorca”. Zaplanowany na 4 lata cykl zajęć z uczniami zakłada podnoszenie kompetencji osobistych i społecznych, korzystanie z pojawiających się szans i podejmowanie inicjatyw. Cele długoterminowe zakładają kształtowanie takich postaw jak: odpowiedzialność za siebie i innych, otwartość, zaradność, operatywność, korzystanie z pojawiających się szans, pomysłowość, chęć do uczestnictwa w życiu szkoły i środowiska oraz promowanie swoich przedsięwzięć i sukcesów.
Podczas roku szkolnego klasa na bieżąco dzieliła się na stronie szkoły swoimi inicjatywamii ich efektami, w tym min.: udziałem w akcji Szlachetna Paczka, zdobieniem pierniczków dla hospicjum dziecięcego „Promyczek”, nauką pierwszej pomocy przedmedycznej, uczeniem się podstaw kulturalnego zachowania przy stole - wycieczka do restauracji i przygotowanie apelu z cyklu „Szkolny Bon Ton” .
Równolegle podczas zajęć rozwijających kreatywność poświęcaliśmy czas na poznawanie i prezentowanie siebie. Siedząc w klasowym kręgu opowiadaliśmy o naszych pasjach i zainteresowaniach. Poznawaliśmy siebie i wzajemnie sobie kibicowaliśmy. Wyłoniliśmy i wzmacniamy rozwijane już talenty. Inspirowaliśmy się iotwieraliśmy na nowe wyzwania.
Do ukończenia szkoły podstawowej z pewnością zaprezentujemy wszystkich członków naszej klasy. Dziś chcemy przedstawić Wam tych, którzy na taką prezentację są już gotowi. Poznajcie ich :
Kreatywna i utalentowana Melania Mioduszewska.
W ciągu tego roku szkolnego trzymaliśmy kciuki za sukcesy sportowe i taneczne Melanii.W styczniu jej formacja taneczna zmierzyła się w rywalizacji na poziomie światowym! Melania wraz z koleżankami z grupy wywalczyły II miejsce! Jesteśmy z niej bardzo dumni. Do tego Melania od lat uczęszcza na zajęcia karate i dzielnie pnie się po szczeblach tej dziedziny sportowej, otrzymując liczne dyplomy i medale. W czasie nauki zdalnej ujawniła się niezwykła pomysłowość i kreatywność dziewczynki. W chwilach wolnych Melania z pasją wykonuje miniatury z kartonu: pokoiki, kamper, domek trzypiętrowy. Sprawia jej to wielką przyjemność. Tak trzymaj Melanio!
Najmłodsza a już wieloletnia, wolontariuszka – Maja Okrzeja.
Maja chętnie się uczy. Osiąga bardzo wysokie wyniki w nauce i zachowaniu. Swój czas przeznacza jednak nie tylko na pogłębianie swojej wiedzy. Od lat wraz z rodzicami i siostrą angażuje się w niesienie pomocy innym. Bierze aktywny udział w różnorodnych akcjach pomocowych na rzecz chorych dzieci z hospicjum dziecięcego Promyczek. Jest też najmłodszym działaczem w akcjach organizowanych przez Ochotniczą Straż Pożarną. W 2019 roku Maja brała udział w gminnym, powiatowym i wojewódzkim etapie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej OTWP „Młodzież zapobiega pożarom”. W etapie gminnym i powiatowym zajęła I miejsce. Kwestowała w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. We współpracy z Fundacją Ochotniczą Grupą Ratowniczą Musso uczy się niesienia pierwszej pomocy przedmedycznej. W tym roku wkład pracy i kilkuletnie już zaangażowanie Mai docenił Starosta Otwocki Cezary Łukaszewski, honorując ją statuetką i dyplomem.
To głównie Maja wraz ze swoimi rodzicami inspiruje naszą klasę do włączania się w niesienie pomocy potrzebującym (akcje: pierwsza pomoc przedmedyczna, Szlachetna Paczka, zdobienie pierniczków na rzecz hospicjum „Promyczek:), dzięki czemu klasa 4b została uhonorowana kilkoma dyplomami.
Wszechstronny i kreatywny Paweł Weremczuk
Paweł wyróżnia się swoją skromnością i wysoką kulturą osobistą. Tego, że zachowa się właściwe można być pewnym. Jego maniery są wzorem do naśladowana dla innych. Bardzo dużą uwagę przykłada również do nauki, dzięki czemu osiąga bardzo dobre wyniki. W wolnym czasie poświęca się różnorodnym pasjom. Ich dowodem są zdobyte liczne medale i dyplomy. Dał nam się także poznać jako kreatywny konstruktor.
Paweł dostępnym w domu przedmiotom daje nowe życie, tworząc różne budowle, maszyny i zabawki. Inspiracje czerpie od starszego brata Łukasza i taty, w których ma olbrzymie wsparcie i pomoc.
Z kół starego roweru i desek powstał pojazd, którym można było się poruszać., deseczek - przybornik na narzędzia, który do dziś jest wykorzystywany w warsztacie taty. Z klocków tworzy różnorodne instalacje, w tym z elementami poruszającymi się. W ramach zajęć kreatywnych Paweł zaprezentował naszej klasie zrobiony z kartonu domek. Był na tyle duży, że bracia mogli do niego wchodzić.
Paweł lubi też sport. Z pasją, codziennie gra w tenisa stołowego, jeździ na rolkach i biega. Oprócz tego rozwija i doskonali swoją umiejętność gry na skrzypcach. Podczas naszej wigilii klasowej umilał nam czas grając znane kolędy.
Mamy nadzieję, że pasje kreatywne i konstruktorskie Pawła połączone z jego pracowitością zaowocują kolejnymi ciekawymi dziełami, które będziemy mogli podziwiać. Kto wie, może już widać zalążki jego przyszłego zawodu? Czekamy też na kolejny koncert skrzypcowy! Brawo Pawle!
Osoba o wielkim sercu - Alicja Pawlikowska
W klasie 4b mamy nową uczennicę Alicję Pawlikowską. Od razu dała nam się poznać jako dziewczynka o wielkim sercu i serdecznym uśmiechu. Ala nie przechodzi obojętnie, gdy komuś dzieje się krzywda - zawsze zareaguje, zapyta, w czym może pomóc i zaopiekuje się w potrzebie. Pod tym względem jest niesamowita! Wyróżnia się też wielką życzliwością wobec ludzi. Z kulturą, wdzięcznością i serdecznym uśmiechem wchodzi w relacje z innymi. Warto ją naśladować.
Ala bardzo dobrze się uczy, jest pilna i systematyczna. Osiąga bardzo dobre wyniki w nauce. Dodatkowo, bardzo chętnie bierze udział w różnorodnych inicjatywach szkolnych, organizowanych akcjach oraz konkursach. Mimo, że przygotowanie do konkursów oznacza dużo poświęconego czasu i wysiłku, Ala chętnie się angażuje. Rozwija w ten sposób swoją kreatywność i talent plastyczny. Wyniki swoich starań, głównie w postaci rysunków i plakatów przesłała na różnorodne konkursy szkolne i pozaszkolne. W konkursie „Dumni z biało- czerwonej” oraz na książeczkę sensoryczną zajęła I miejsce w szkole. Wzięła ponadto udział w konkursie poezji papieskiej oraz w konkursie plastycznym na projekt znaczka pocztowego związanego z wolontariatem. Jej praca pt. „Dziel serce - mnóż szczęście” zajęła pierwsze miejsce w szkolnym etapie tego konkursu i została przesłana do etapu ogólnopolskiego.
Mam nadzieję, że ogromna empatia i wielkie serce Ali będą stale uwrażliwiały nas na potrzeby innych, a jej pomysły będą inspiracją również dla działań innych uczniów. Brawo Alu! Tak trzymaj!
Wytrwała biegaczka i opiekun zwierząt egzotycznych - Wiktoria Kmiecik
Wiktoria zaimponowała nam swoją determinacją i wytrzymałością. W ramach różnych akcji biega na długie dystanse, w tym na 5 i 1O kilometrów. Nie zrażona zmęczeniem i niesprzyjającymi warunkami pogodowymi zawsze dobiega do mety. Zaprezentowała nam liczne, ciekawe, różnokształtne medale pamiątkowe z każdej z imprez, w których brała udział. Widać, że czerpie z tego dużą satysfakcję.
Wraz z bratem Czarkiem, który hoduje pytony, dała się poznać jako pasjonat zwierząt egzotycznych. Do tego wykonała makiety pustyni i lasu wraz z żyjącymi tam zwierzętami oraz ciekawy, kolorowy domek z kartonu.
Brawo Wiktorio! Kontynuuj swoje pasje, a my będziemy Ci kibicować.
Wulkan energii ze sportowym zacięciem - Mateusz Koch
Mateusz swoja widoczną, dużą energię rozkłada równomiernie na naukę i sport. Osiągają bardzo dobre wyniki w nauce i spełnia się na murawie boiska klubowego jako zawodnik piłki nożnej. Widać, że przynosi mu to olbrzymią satysfakcję. Jego kolekcja medali i dyplomów jest imponująca.
Mateusz wraz z kilkoma kolegami dopinguje chłopców naszej klasy do zwycięstw sportowych. Trzymamy kciuki za jego dalsze sukcesy sportowe.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć uczniów, które znajdują się w poniższej prezentacji:
Życzenia
Drodzy Ósmoklasiści,
już wkrótce przed Wami egzaminy. Sprawdzą one Waszą wiedzę i umiejętności zdobyte przez Was podczas nauki w szkole. Życzymy Wam, aby w tych ważnych dla Was dniach nie opuszczały Was optymizm, mądrość i wiara we własne siły. Niech zadania egzaminacyjne okażą się łatwiejsze niż się spodziewaliście. Życzymy Wam także, aby wyniki, które uzyskacie, pozwoliły Wam się dostać do wymarzonych szkół ponadpodstawowych.
Trzymamy za Was kciuki! Dacie radę!
Dyrekcja, Nauczyciele i Pracownicy Szkoły
Egzamin ósmoklasisty
W dniach 16, 17 i 18 czerwca 2020 roku, odbył się egzamin ósmoklasisty. Choć w zmienionych warunkach i przy wielu obostrzeniach sanitarnych przebiegł dość sprawnie. Wśród nauczycieli i pracowników szkoły była wielka mobilizacja, by - mimo utrudnień - zapewnić uczniom komfort pisania. Godna podziwu postawa uczniów, którzy mimo towarzyszącego im stresu dostosowali się do obowiązujących przepisów. Wszyscy daliśmy radę. Egzamin przebiegł bez zakłóceń. Życzymy, aby uczniowie osiągnęli jak najwyższe wyniki i dostali się do wymarzonych szkół ponadpodstawowych.
1
Wyniki szkolnego etapu konkursu plastycznego na projekt znaczka pocztowego związanego z wolontariatem
W szkolnym etapie konkursu plastycznego na projekt znaczka pocztowego związanego z wolontariatem równorzędne pierwsze miejsca zajęły: Natalia Janczuk z klasy 8b i Alicja Pawlikowska z klasy 4b. Prace obu dziewczynek zostały przesłane do drugiego - ogólnopolskiego etapu konkursu.
Wyróżnienia otrzymały: Elżbieta Bila z klasy 6a i Natalia Szafrańska z klasy 7d.
Gratulujemy!
Nowości w świetlicy!
Ogromną radością dla całej naszej szkoły było przeniesienie świetlicy do odzyskanych, świeżo wyremontowanych pomieszczeń. Popołudniami dzieci uczęszczające do świetlicy mogły korzystać z drugiej sali, posiadającej doskonałe warunki do odrabiania lekcji. Pojawił się też kącik czytelniczy w odrębnym pomieszczeniu. Dziś chcemy podzielić się z całą społecznością szkolną kolejną naszą radością, a mianowicie mamy kuchnię. Nowa, wyposażona w piekarnik i lodówkę ma w przyszłości umożliwić nam przeprowadzanie zajęć kulinarnych czy wypiekanie prac plastycznych np. z masy solnej.
Informacja dla kandydatów do szkół ponadpodstawowych powiatu otwockiego
INFORMACJA DLA KANDYDATÓW DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH POWIATU OTWOCKIEGO
NABÓR NA ROK SZKOLNY 2020/2021
ZASADY SKŁADANIA DOKUMENTACJI
I. Wniosek kandydata wydrukowany z systemu elektronicznego naboru, podpisany przez obydwoje rodziców, wraz z załącznikami zaznaczonymi we wniosku, należy złożyć w terminie od 15 czerwca do 10 lipca br. (do godz.15.00):
1) w wersji papierowej bezpośrednio do szkoły pierwszego wyboru.
Dokumenty składamy w zaklejonej kopercie, z wypisanym imieniem i nazwiskiem kandydata, jego numerem logowania w systemie elektronicznego naboru i numerem telefonu rodzica - do skrzynki podawczej wystawionej w szkole. Przy składaniu kopert obowiązuje reżim sanitarny (maseczka na twarzy i rękawiczki jednorazowe).
LUB
2) w wersji elektronicznej – scan wniosku i załączników lub zdjęcie wniosku
i załączników na adres email szkoły pierwszego wyboru:a) Liceum Ogólnokształcące Nr I im. K.I. Gałczyńskiego – rekrutacja@lootwock.pl
b) Liceum Ogólnokształcące Nr III im. J. Słowackiego – rekrutacja@lo3otwock.eu
c) Zespół Szkół Nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie (Nukleonik) – rekrutacja@nukleonik.pl
d) Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. Stanisława Staszica – rekrutacja@zseg.edu.pl
e) Zespół Szkół w Karczewie - sekretariat@zskarczew.pl.
II. Kopię świadectwa ukończenia szkoły podstawowej należy złożyć w szkole pierwszego wyboru w terminie od 26 czerwca do 10 lipca br. (do godz.15.00). Dokumenty należy złożyć bezpośrednio w sekretariacie szkoły pierwszego wyboru. W tym roku po raz pierwszy można złożyć od razu oryginał świadectwa.
III. Kopię zaświadczenia OKE z egzaminu ósmoklasisty należy złożyć w szkole pierwszego wyboru w terminie od 31 lipca do 4 sierpnia br. (do godz.15.00). Dokumenty należy złożyć bezpośrednio w sekretariacie szkoły pierwszego wyboru. W tym roku po raz pierwszy można złożyć od razu oryginał zaświadczenia OKE
IV. Potwierdzenie woli przyjęcia do szkoły odbywa się poprzez złożenie oryginału świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i oryginału zaświadczenia OKE o wynikach egzaminu ósmoklasisty w sekretariacie szkoły do której kandydat został zakwalifikowany w wyniku rekrutacji elektronicznej. Dokumenty składamy w terminie 13 sierpnia – 18 sierpnia br.
(do godz. 15.00). W przypadku zakwalifikowania się kandydata do szkoły pierwszego wyboru, w sytuacji wcześniejszego złożenia tam oryginałów świadectwa i zaświadczenia OKE , potwierdzeniem woli będzie pozostawienie dokumentów w szkole.V. W przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe – potwierdzenie woli przyjęcia do szkoły wymaga złożenia, obok oryginału świadectwa i zaświadczenia OKE także:
- zaświadczenia lekarskiego zawierającego orzeczenie o braku przeciwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu
- orzeczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdami
(jeżeli w trakcie nauki będzie robione prawo jazdy)- orzeczenia psychologicznego o braku przeciwwskazań psychologicznych do kierowania pojazdem (jeżeli w trakcie nauki będzie robione prawo jazdy)
W przypadku braku możliwości przedłożenia odpowiednio zaświadczenia lub orzeczenia, rodzic kandydata informuje o tym dyrektora szkoły w terminie do 18 sierpnia 2020 r. do godz. 15.00, wskazując na przyczynę niedotrzymania terminu. Informację składa się w postaci papierowej lub elektronicznej. Zaświadczenie lub orzeczenie składa się dyrektorowi szkoły, do której uczeń został przyjęty, nie później niż do dnia 25 września 2020
Poniżej znajduje się link do strony demo - ćwiczeniowej – Kandydat może się logować do 20 czerwca 2020 roku.
Kolejne dofinansowanie w ramach programu Zdalna Szkoła+ na zakup komputerów dla otwockich uczniów i nauczycieli.
Informujemy, że Miasto Otwock otrzymało kolejne dofinansowanie w ramach programu Zdalna Szkoła+ na zakup komputerów dla otwockich uczniów i nauczycieli. W ramach pozyskanej kwoty 104 000 zł zostanie zakupionych ok. 80 laptopów. Warto dodać, że za wyszukanie na rynku dobrej jakości komputerów byli odpowiedzialni pracownicy Wydziału Informatyki Urzędu Miasta Otwocka
Jest to kolejne dofinansowanie z Ministerstwa Cyfryzacji na zakup komputerów, jakie Miasto Otwock pozyskało w ostatnim czasie. Niespełna 2 miesiące temu Otwock otrzymał prawie 100 000 zł dofinansowania, za które zostały zakupione 82 komputery, aktualnie służące uczniom jako pomoce dydaktyczne.
Z projektu nasza szkoła otrzymała 26 laptopów, które zostały wykorzystane podczas nauczania zdalnego.
Archiwum Aktualności