• Sukces uczniów naszej szkoły

• Uczniowie naszej szkoły Maciej Przybyszewski z klasy 5a i Marcel Przybyszewski z klasy 7b zajęli I miejsce w Konkursie „Wielkanoc w domu Pileckich” organizowanym przez Młodzieżową Radę Muzeum. Miał on na celu nie tylko rozwijanie talentów artystycznych, ale również promowanie tradycji i kultury wielkanocnej.

Do konkursu zgłoszono wiele wspaniałych prac. Podczas oceny zgłoszeń przez komisję jurorską szczególną uwagę zwracano na zgodność pracy z tematem konkursu, oryginalność podejścia do tematu, walory artystyczne oraz zachowanie tradycji.

Gratulujemy chłopcom i życzymy dalszych sukcesów!

• Nagrody w konkursie "BIAŁO-CZERWONA" rozdane!

• W ramach obchodów Dnia Flagi RP i 233. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja został ogłoszony w naszej szkole konkurs fotograficzny "BIAŁO-CZERWONA w moim domu, moim mieście, moim kraju...". Uczniowie w dniach 1-6 maja mogli nadsyłać fotografie, na których przedstawiali jak świętują narodowe święta majowe, a głównym motywem zdjęć miała być polska flaga.

Z uczniów, którzy wzięli udział w konkursie i nadesłali swoje fotografie szczególne wyróżniono:

- Piotra Kiljana z kl. 2a

- Nelę Korman z kl. 3b

- Wiktora Brzozowskiego z kl. 4b

- Izabelę Rębkowską z kl. 4b

Za najlepsze prace wręczono dyplomy i nagrody. Gratulujemy wyróżnionym!

Poniżej prezentujemy wybrane prace uczestników konkursu.

• Wycieczka uczniów klas pierwszych i drugich do Nadleśnictwa Celestynów

• 7 maja uczniowie klas drugich, a 9 maja uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w  zachwycającej wycieczce do Nadleśnictwa w Celestynowie. Była to dla dzieci wspaniała okazja zbliżenia się do natury i możliwość cieszenia się pięknem leśnego środowiska. Uczniowie mogli bliżej przyjrzeć się otaczającej nas przyrodzie, poznali wiele ciekawostek z leśnego świata oraz dowiedzieli się, jak leśnicy gospodarują zasobami natury.

Lekcje odbyły się w sali z eksponatami, w której można było podziwiaćżne gatunki zwierząt leśnych, a także usłyszeć ich odgłosy oraz w lesie, gdzie można było dostrzec rośliny, krzewy i drzewa, a także poznać ich nazwy i zrozumieć, jakie mają znaczenie w środowisku. Wycieczka wszystkim bardzo się podobała.

Zachęcamy do obejrzenia pozostałych zdjęć, które znajdują się w galerii.

• Udział naszej szkoły w obchodach 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

• 3 maja 2024 roku poczet sztandarowy naszej szkoły wziął udział w uroczystości związanej z obchodami 233. rocznicy uchwalenia  Konstytucji 3 Maja. Obchody rozpoczęła  Msza Święta o godzinie 9.30 w intencji Ojczyzny w kościele pw. św. Wincentego
            a’ Paulo w Otwocku, którą odprawił Dziekan ks. Bogdan Sankowski oraz ks. Cezary Krawczyński, Proboszcz Parafii pw. bł. ks. Ignacego Kłopotowskiego. Okolicznościowe kazanie wygłosił Dziekan ks. Bogdan Sankowski.

Dalsza część patriotycznych uroczystości odbyła się przy Obelisku Marszałka Józefa Piłsudskiego. Po odśpiewaniu hymnu narodowego Wiceprezydent Miasta Otwocka Paweł Walo oraz Starosta Powiatu Krzysztof Szczegielniak wygłosili  przemówienia. Następnie kwiaty przy Obelisku  złożyli przedstawiciele: władz samorządowych Miasta Otwocka oraz powiatu otwockiego, a także oświaty miejskiej, szkół,  kombatantów, służb mundurowych, duchowieństwa, harcerzy, partii politycznych oraz organizacji pozarządowych.

Poczet sztandarowy naszej szkoły wystąpił w składzie: Marcel Przybyszewski, Małgorzata Ceremuga, Zofia Gibuła i Natalia Majchrzyk  - uczniowie klasy 7b oraz   Alicja Pawlikowska z klasy 8b.

• Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Dzień flagi - szkolna uroczystość patriotyczna

• W tym roku, z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej, uczniowie SP 5 uczestniczyli w uroczystości związanej z  tymi wydarzeniami. Mogli obejrzeć też patriotyczny spektakl poświęcony kobietom niepodległości -  Aleksandrze Piłsudskiej i Marii Pileckiej. Uczniowie klasy 7b przybliżyli uwarunkowania historyczne i znaczenie Konstytucji 3 Maja dla Polski. Uczniowie klas 8b i 5a i 6a przedstawili
            w ciekawym programie artystycznym sylwetki Aleksandry Piłsudskiej i Marii Pileckiej – kobiet zasłużonych dla polskiej niepodległości,  związanych poprzez swoją działalność z naszym miastem. Ich imiona od niedawna nosi rondo u zbiegu ulic Grunwaldzkiej i Majowej.

W uroczystości nie zabrakło pieśni patriotycznych, które pod opieką pani Agaty Bogusz zaśpiewali uczniowie. Pani dyrektor Katarzyna Fogińska podkreśliła w słowach zwieńczających uroczystość znaczenie pamięci i znajomości historii dla naszej narodowej tożsamości. Podziękowała też występującym uczniom i nauczycielom, państwu Wojciechowi Pawlikowi, Jagodzie Bani, Monice Wawer i Izabeli Gruszeckiej, przygotowujących przedstawienie.