• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego.

• Rok szkolny 2022/2023 rozpoczął się uroczystą Mszą Świętą, która została odprawiona w parafii Matki Boskiej Częstochowskiej. O godzinie 9.30 na dziedzińcu szkolnym odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów klas 1-4. Podczas niego miało miejsce ślubowanie pierwszaków. Godzinę później rok szkolny uroczyście rozpoczęli uczniowie klas 5-8.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, które znajdują się w galerii.

• SP 5 w obchodach sierpniowych rocznic

• 78. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

1 sierpnia poczet sztandarowy naszej szkoły wziął udział w miejskich obchodach 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Uroczystość odbyła się na Skwerze Szarych Szeregów w obecności powstańców, kombatantów, przedstawicieli samorządu miasta i powiatu Otwocka, organizacji, instytucji, szkół, harcerzy ZHP Otwock oraz mieszkańców. O godz. 17.00 rozległ się dźwięk syren, a następnie minutą ciszy i odśpiewaniem hymnu Polski uczczono pamięć poległych powstańców. W okolicznościowych przemówieniach i Apelu Poległych przywołano pamięć Bohaterów narodowych. Wśród delegacji instytucji, stowarzyszeń, partii politycznych i przedstawicieli szkół składających kwiaty pod pomnikiem Szarych Szeregów byli również uczniowie naszej szkoły wraz z Panią Katarzyną Fogińską. Po złożeniu wiązanek kwiatów odbyła się część artystyczna, na którą złożyły się piosenki powstańcze odśpiewane przez dzieci z przedszkola nr 18 w Otwocku oraz poezja Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, recytowana przez wokalistę Grzegorza Wilka.

W poczcie sztandarowym szkołę reprezentowali: Kosma Ojeda-Bekier z klasy 8a, Patrycja Bednarska i Patrycja Karwowska z klasy 8c, Dominik Rapczewski, Kalina Cisek i  Dominika Krogulska z klasy 8d oraz Klaudiusz Rosłaniec z klasy 8e.

Noc Wolności” w Otwocku 2022

15 sierpnia poczet sztandarowy naszej szkoły wziął udział w Nocy Wolności w Otwocku – wydarzeniu upamiętniającym 102. rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920 roku.

O godz. 18.00 poczet sztandarowy uczestniczył w Mszy św. polowej odprawionej przez ks. dziekana Bogdana Sankowskiego, koncelebrowanej przez księży z otwockich parafii. Po jej zakończeniu o godz. 19.00 nastąpiło przejście pocztów sztandarowych i uczestników uroczystości oraz zaproszonych gości pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego. Wartę honorową przy pomniku wystawiła Kompania Reprezentacyjna Wojska Polskiego Garnizon Warszawa. Po odśpiewaniu przez zgromadzonych hymnu Polski, prezydent Jarosław Tomasz Margielski w przemówieniu przypomniał historyczne wydarzenia związane z wojną 1920 roku. Następnie minister Anita Czerwińska odczytała list premiera Mateusza Morawieckiego, a poseł Zdzisław Sipiera list od prezesa PIS Jarosława Kaczyńskiego oraz Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka. Wśród przemawiających znalazł się również goszczący w Otwocku mer naszego miasta bliźniaczego Saint-Amand-Montrond, Emmanuel Riotte. Po okolicznościowych przemówieniach, złożono wieńce i kwiaty pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego. Delegacja naszej szkoły również złożyła wiązankę kwiatów w hołdzie Marszałkowi oraz bohaterom Bitwy Warszawskiej 1920 roku.

W poczcie sztandarowym szkołę reprezentowali: Absolwentka naszej szkoły Antonina Trzaskowska, Kosma Ojeda-Bekier z klasy 8a, a, Patrycja Bednarska z klasy 8c, Kalina Cisek z klasy 8d oraz Klaudiusz Rosłaniec i Laura Wojda z klasy 8e.