• Uroczyste wręczenie aktów nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego

• 28 sierpnia w Teatrze Miejskim im. Stefana Jaracza w Otwocku odbyło się uroczyste wręczenie aktów nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego. Z rąk Pana Prezydenta Jarosława Margielskiego oraz Dyrektora Oświaty Miejskiej Pana Grzegorza Michalczyka odebrało je troje nauczycieli naszej szkoły: Pani  Ewelina Rokicka, Pani Renata Walicka i Ksiądz Aliaksei  Papliouka. Podczas wakacji stopień nauczyciela dyplomowanego uzyskał również Pan Mariusz Krzeszowski. Gratulujemy!

• Giganci Programowania w Otwocku zapraszają na bezpłatną naukę programowania!

• Na warsztaty zapraszamy wszystkich uczniów ze szkół podstawowych i średnich: Zajęcia odbędą się w sobotę i niedzielę 2-3, 9-10 oraz 16-17 września Dla młodszych uczestników przygotowaliśmy ciekawe projekty w Scratch, Minecraft Education Edition oraz AppInventor Starsi będą mogli spróbować sił w programowaniu w językach C#, Python, C++.

Tematem warsztatów będzie Sztuczna Inteligencja - „Koduj z Gigantami. W kr(AI)nie przyszłości”. Zajęcia odbędą się w Otwocku przy ul. H. Kołłątaja 4 Zapisy na: https://www.kodujzgigantami.pl/ Celem akcji jest popularyzacja nauki programowania oraz zwiększanie świadomości w zakresie nowych technologii już od najmłodszych lat. Jest to świetna okazja do rozpoczęcia prawdziwej przygody z programowaniem! Patronat nad wydarzeniem sprawują: Prezydent Otwocka Minister Edukacji i Nauki.

• Kolonie letnie dookoła Krakowa

• Przyszła pora powspominać szkolne kolonie letnie! Wakacyjny wyjazd organizowany przez SP5 odbył się dniach 10-15 lipca. Liczna grupa uczniów i absolwentów wyruszyła tym razem na zwiedzanie Krakowa i okolic. Nasza baza noclegowa mieściła się w Eko-Hotelu w Wieliczce, który dysponował wspaniałym placem zabaw i mini-zoo. Dzięki temu można było przejrzeć się z bliska codziennym zwyczajom bocianów i żurawi oraz pogadać z egzotycznymi papugami. W programie wyjazdu znalazły się nie tylko obiekty kultury i rozrywki, ale czas uczestników kolonii był również wypełniony wędrówkami po okolicznych parkach ukazujących charakterystyczne krajobrazy jury podkrakowskiej.

Pierwszego dnia grupa zwiedzała Kopalnię Soli w Bochni. Uczestnicy zjechali starym szybem górniczym do podziemi, aby przejść świetnie przygotowanym szlakiem turystycznym, w którym usłyszeli historię starej kopalni. Najbardziej emocjonującym momentem było przepłynięcie łodzią w skalnym wyłomie, gdzie płynęła solanka. Drugiego dnia odbył się wielokilometrowy trekking po Ojcowskim Parku Narodowym. W czasie wędrówki grupa zwiedziła Muzeum Ojcowskiego Parku Narodowego, zobaczyła ruiny zamku w Ojcowie i zamek w Pieskowej Skale, przeszła Jaskinię Łokietka i Bramę Krakowską, jak również dotknęła Maczugi Herkulesa. Kolejny dzień dostarczył wszystkim uczestnikom najwięcej adrenaliny, gdyż dla wielu był próbą zmagania się z lękami szybkości i wysokości – chodzi o wrażenia z rollercoasterów w Energylandii. Niektórym udało się pokonać strach i wsiąść na Hyperiona, Formułę lub Zadrę. Nieco spokojniej było następnego dnia, w czasie którego grupa odbyła wycieczkę do Krakowa i Wadowic. W Krakowie odwiedzili m.in. Muzeum pod Rynkiem, a w Wadowicach Bazylikę i Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II. Kolejny dzień poświęcony był na zwiedzanie Sanktuarium w Łagiewnikach, a po południu uczestnicy wybrali się na wodną zabawę do nowo utworzonego kompleksu kąpielisk zbudowanego w kamieniołomie na Zakrzówku. Ostatniego dnia tuż przed powrotnym wyjazdem grupa przespacerowała się malowniczymi dolinami i wąwozami Parku Krajobrazowego „Dolinki Krakowskie”.

Cały wyjazd bogaty w przeróżne doznania i obrazy na długo pozostanie w pamięci uczestników. Uczestnicy dziękują organizatorom wyjazdu: p. Katarzynie Chojnackiej, p. Ewie Nafalskiej, p. Ewie Musiał i p. Dyrektor Katarzynie Fogińskiej. Mamy nadzieję, że tego typu wyjazdy letnie staną się stałą atrakcją w naszej szkole.

Zachęcamy do obejrzenia pozostałych zdjęć, które znajdują się w galerii.