• Mikołajki w klasie 1a

• 6 grudnia na uczniów klasy 1a czekała niespodzianka. Z wizytą przybył Mikołaj. Porozmawiał z dziećmi, wysłuchał śpiewu pierwszaków, sprawdził poziom grzeczności w klasie i uznał, że wszyscy zasłużyli na upominki. Rózgi na wszelki wypadek postanowił zatrzymać na przyszły rok, ale mamy nadzieję, że nie będą potrzebne.

• Mówimy o naszych prawach!

• 20 listopada i 10 grudnia to dwie symboliczne daty uchwalenia najważniejszych dokumentów o prawach człowieka. Pod koniec listopada w naszej szkole odbyły się lekcje na temat znaczenia praw dziecka. Po raz kolejny w tym zakresie nawiązaliśmy współpracę z UNICEF. Uczniowie na różne sposoby mogli swobodnie wypowiedzieć się na temat praw, o których szczególnie chcieliby przypomnieć dorosłym. W wyniku działań powstały prace, które zawisły na szkolnym korytarzu.

• 2. miejsce chłopców z klas 4-6 w Zawodach Powiatowych w koszykówce.

• Dziś reprezentacja chłopców naszej szkoły z klas 4-6 udała się na Zawody Powiatowe w Koszykówce do Celestynowa. Po zdobyciu mistrzostwa Otwocka, apetyty chłopców aby znów poczuć smak zwycięstwa były bardzo duże. Rozgrywki stały na bardzo wysokim poziomie.

Po dwóch zwycięstwach na Szkołą z Siedzowa 14-10 i szkołą z Wiązownej 5-3 stanęliśmy znowu przed szansą na zdobycie mistrzostwa. Jednak w najważniejszym meczu musieliśmy uznać wyższość gospodarzy Szkoły Podstawowej z Celestynowa 17-10 i ostatecznie zajęliśmy 2. miejsce w powiecie, w którym po przeliczeniu jest ponad 50 szkół podstawowych. Sukces jest duży, ale po meczu finałowym chłopcy czują niedosyt i obiecują, że w przyszłym roku zdobędą mistrzostwo powiatu. Trzymamy ich za słowo. Gratulacje!!!

• 3. miejsce drużyny chłopców klas 7-8 w mistrzostwach powiatu otwockiego w koszykówce.

• W zakończonych 5 grudnia mistrzostwach powiatu otwockiego w koszykówce chłopców klas 7-8 nasza szkolna drużyna zajęła 3. miejsce.

W zmaganiach grupowych wygraliśmy ze Szkołą Podstawową nr 1 z Jozefowa 20:7 oraz ulegliśmy Szkole Podstawowej z Glinianki 5:9. W meczu o 3, miejsce wygraliśmy 15:10 i kończymy tegoroczne rozgrywki z brązowymi medalami. Gratulacje dla chłopców, którzy dali z siebie wszystko, aby stanąć na podium w tych zawodach.

Chłopcy wystąpili w składzie: Mikołaj Pokora, Mateusz Gałecki, Rafał Wysocki, Roman Berezovskyi, Mikołaj Moch, Maciej Komorowski, Klaudiusz Rosłaniec.

• Udział uczniów naszej szkoły w pakowaniu darów zebranych w akcji "Paczka na Kresy".

• Sobota 3 grudnia była pracowita dla wolontariuszy z naszej szkoły. Grupa uczniów w składzie: Małgorzata Ceremuga❤️ Zofia Gibuła❤️ Paulina Korzeń❤️ Natalia Majchrzyk❤️ Antonina Pielas❤️ Lena Szafrańska❤️ - uczennice klasy 6b oraz Dominika Szafrańska❤️ z klasy 8d pracowała przy rozdzielaniu darów zebranych w ramach akcji "Paczka na Kresy" w Liceum Ogólnokształcącym przy ulicy Alpejskiej w Warszawie. Dziękujemy Wam za poświęcony czas i ogromne zaangażowanie!

• Wycieczka uczniów klas 2a i 2b

• 2 grudnia uczniowie klasy 2a i 2b uczestniczyli w przepięknym spektaklu pt. "Opowieść wigilijna". Oprócz aktorów wystąpili fantastyczni artyści, którzy przedstawili nam tę historię malując ją piaskiem i światłem.

• Szkoła Podstawowa nr 5 druga w powiecie!

• Szkoła Podstawowa nr 5 druga w powiecie! Wygraliśmy 26:10 ze Szkołą "Strumienie" z Józefowa, a potem ze Szkołą Podstawową z Karczewa 30:12. Przegraliśmy w ostatnim meczu ze zwycięzcą turnieju Szkołą z Sobień Jezior 14:26. Ogromny sukces całej społeczności "Piątki" Dziękujemy gospodarzom turnieju szkole w Malcanowie za gościnę. Wszyscy zostaliśmy poczęstowani obiadem i szczęśliwi wróciliśmy do szkoły. Teraz kibicujemy chłopcom, którzy swoje turnieje rozegrają w Celestynowie:  uczniowie klas 7-8, w poniedziałek, a klas 4-6 we wtorek.

• Wielki sukces drużyn naszej szkoły w Mistrzostwach Otwocka!

• 3 razy sukces!!! 3 razy "Piątka"!!! 3 razy Mistrzostwo Otwocka! Wszystkie drużyny naszej szkoły, które wystartowały w zawodach w piłkę koszykówkę zdobyły Mistrzostwo Otwocka!  Chłopcy klas 4-6 w finale 13:7 pokonali Szkołę Podstawową nr 12. Dziewczęta klas 7-8 w finale 31:7 wygrały ze Szkołą Podstawową nr 12. Chłopcy klas 7-8 w finale byli lepsi od Szkoły Podstawowej nr 6, którą 32:28 Jutro dziewczęta klas 7-8 w Malcanowie zagrają finał Mistrzostw Powiatu. Trzymajcie kciuki!!!

• Kartki świąteczne wykonane przez uczniów świetlicy

• W świetlicy szkolnej pełną parą ruszyły przygotowania do świąt. Powstały piękne karty bożonarodzeniowe z wykorzystaniem długopisu 3d z Laboratoriów Przyszłości. Efekty połączenia tradycji z nowoczesnością widoczne są na zdjęciu.

• Lekcje programowania w klasie 3b

• 1 grudnia uczniowie klasy 3b uczyli się programowania. Lekcje poprowadził Pan Marek Oporski, który wyjaśnił dzieciom zasady programowania Ozorobota oraz udostępnił potrzebne do tego narzędzia. Uczniowie w swojej pracy stosowali najciekawsze możliwości poruszania się Ozorobota. Dzieci były bardzo zainteresowane zajęciami i chętnie wykonywały zadania. Dzięki tym zajęciom nauczyły się pracy z tym małym robotem.

• Andrzejki w klasie 8a

• 30 listopada uczniowie klasy 8a razem z Panią Agnieszką Michałowską i Panią Iwoną Piłka zorganizowali Andrzejki. Była własnoręcznie przygotowana i upieczona pizza oraz wiele konkursów i zabaw.

Przed uczniami stanęło nie lada wyzwanie, jak rozwałkować ciasto, które przygotowała p. Iwona, jak posmarować je prawdziwym włoskim sosem przygotowanym przez p. Agnieszkę i jakie dodatki oraz w jakiej kolejności należy je umieścić na pizzy. Po wykonaniu tego trudnego zadania pizza została upieczona, a następnie ze smakiem zjedzona. W międzyczasie uczniowie chętnie brali udział w zabawach przygotowanych przez panie, podczas których musieli wykazać się kreatywnością i dużym poczuciem humoru.

Czas spędzony we wspólnym gronie tak szybko minął, że nie zdążyliśmy wykonać pamiątkowego zdjęcia.