• W świetlicy szkolnej

          • W tygodniu poprzedzającym Niedzielę Palmową w naszej szkolnej świetlicy odbyły się warsztaty plastyczne, w ramach których dzieci miały możliwość wykonania swojej palmy. Własnoręcznie zrobione z pewnością będą miłym akcentem najbliższej niedzieli.

          • Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

          • 1 marca o godz. 10.00 poczet sztandarowy naszej szkoły wziął udział we Mszy Świętej w kościele pw. bł. ks. Ignacego Kłopotowskiego, odprawionej przez ks. proboszcza Cezarego Krawczyńskiego w intencji Żołnierzy Niezłomnych. Po Mszy  nastąpił przemarsz pod pomnik Żołnierzy Wyklętych u zbiegu ulic Hożej i Andriollego. Pomnik ten upamiętnia  żołnierzy Podziemia Niepodległościowego, którzy byli więzieni, torturowani i mordowani przez funkcjonariuszy sowieckiego NKWD oraz komunistycznego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego na terenie  Otwocka. Zgodnie z tradycją naszej szkoły uczniowie z pocztu sztandarowego złożyli kwiaty i zapalili znicze przy popiersiu Rotmistrza Witolda Pileckiego oraz w miejscu pamięci Wojciecha Szpakowskiego ps. „Wojtek”.

            Od 1 do 16  marca na lekcjach historii w klasach 4-8 realizowano treści poświęcone Żołnierzom Niezłomnym. Podczas lekcji uczniowie przedstawiali przygotowane przez siebie prace plastyczne-plakaty,dotyczące walki Żołnierzy Niezłomnych z systemem komunistycznym o niepodległą i suwerenną Polskę w latach 1944-1963.

            Do najczęściej przywoływanych postaci należał: Rotmistrz Witold Pilecki, Danuta Siedzikówna „Inka”, mjr Zygmunt Szendzielarz „Łupaszka”, ppłk Łukasz Ciepliński,Józef Franczak „Lalek”, Wojciech Szpakowski ps. „Wojtek”  oraz  mjr Hieronim Dekutowski „Zapora” . 7 marca br. przypadła 75. rocznica śmierci H. Dekutowskiego„Zapory” cichociemnego, jednego z najsłynniejszych bohaterów antysowieckiej partyzantki. W jego oddziale walczył Wojciech Szpakowski ps. Wojtek. Pojawił się również temat zdrajców Żołnierzy Wyklętych, którzy przekreślając swoje dotychczasowe bohaterskie dokonania , z czasów niemieckiej i późniejszej okupacji, poszli na współpracę z władzą komunistyczną. W wyniku tej współpracy budowali swoje powojenne kariery w PRL- u  na śmierci, tragedii i nieszczęściu innych.

            3 marca uczniowie, rodzice oraz absolwenci naszej szkoły wzięli udział w XII edycji Biegu Tropem Wilczym na terenie Muzeum Ziemi Otwockiej. Tegoroczny bieg „Wilczym Tropem” należał do największych w Polsce, wzięła w nim rekordowa liczba uczestników. W programie znalazły się również imprezy towarzyszące, m.in. Centralna Biblioteka Wojskowa udostępniła materiały dydaktyczne, miała miejsce również inscenizacja wojenna przeprowadzona przez Muzeum 2. Korpusu Wojska Polskiego z Józefowa.

          • Ogromny sukces reprezentacji chłopców klas 4-6 w siatkówce.

          • W środę 20 marca jako mistrz powiatu otwockiego reprezentacja chłopców klas 4-6 pojechała na zawody rejonowe w siatkówce. Odbyły się one w Kobyłce. W pierwszym meczu przegraliśmy 2-1 ze szkołą sportową z Wołomina. W drugim spotkaniu przegraliśmy 2-0 ze szkołą sportową ze Stanisławowa. W meczu o 5. miejsce wygraliśmy  ze szkołą z Pomiechówka 2-0. Poziom tego turnieju był naprawdę wysoki. Nasza drużyna rywalizowała z chłopcami, którzy na co dzień grają w siatkówkę rozgrywkach ligowych. Zebraliśmy cenne doświadczenie i pokazaliśmy się z naprawdę dobrej strony. Ogromne gratulacje dla naszych chłopców!

          • Wycieczka uczniów klasy 4a

          • 20 marca uczniowie klasy 4a byli na zajęciach kreatywnych w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Otwocku. Ich tematyka była związana ze świętami wielkanocnymi.

          • 1. miejsce drużyny chłopców klas 4-6 w finałach powiatu otwockiego w mini siatkówce

          • 13 marca reprezentacja chłopców klas 4 - 6 naszej szkoły wzięła udział w finałach powiatu otwockiego w mini siatkówce, które odbyły się w hali sportowo-widowiskowej w Karczewie. Nasi uczniowie rozegrali 3 mecze, które wygrali odpowiednio: SP5 - SP Sobienie Jeziory 2:0 (25:13, 25:10) SP5 - SP1 Karczew 2:0 (25:12, 25:17) SP5 - SP Zakręt 2:0 (25:14, 25:15) 

            Tym samym zajęli 1. miejsce w mistrzostwach powiatu otwockiego i zakwalifikowali się do zawodów między powiatowych, które odbędą się już w najbliższą środę w Zielonce. W drużynie zagrali: Hubert Kamiński 6a, Borys Trzaskowski 6a, Filip Komorowski 6a, Antoni Więckowski 6a, Aleksander Andrasiak 6a, Patryk Staluszka 6b, Juliusz Guziewski 5a, Alan Trznadel 5a, Ignacy Świetlik 5a i Filip Stepniak 5b Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnym etapie rozgrywek!!!

          • Pierwszaki w Muzeum Etnograficznym

          • 12 marca uczniowie klas pierwszych odwiedzili Muzeum Etnograficzne w Warszawie – miejsce fascynujące i pełne niezwykłych obiektów. Dzieci mogły się dowiedzieć, kim jest etnograf i usłyszeć kilka ciekawostek o różnorodność kultury polskiej i kultur świata.. Pierwszaki miały czas na zabawę, zadawanie pytań i zajęcia twórcze. Motywem przewodnim spotkania w muzeum było odkrywanie rytuałów związanych ze zbliżającymi się świętami wielkanocnymi.

          • Wizyta w Parlamencie

          • Jak co roku w ramach lekcji wiedzy o społeczeństwie, klasy 8. naszej szkoły odwiedzają siedzibę polskiego parlamentu, aby poszerzyć swoją wiedzę o najwyższych organach władzy w naszym państwie.

            W dniu 5 marca ósmoklasiści mieli okazję obejrzeć najważniejsze pomieszczenia wewnątrz gmachu Sejmu i Senatu przy ul. Wiejskiej w Warszawie. Zarówno w Sejmie jak i Senacie zostaliśmy oprowadzeni przez przewodników, którzy ciekawie opowiadali o historii budynków Parlamentu, jego funkcjonowaniu i trybie pracy posłów i senatorów.

            Obejrzeliśmy m.in. salę obrad Sejmu i salę posiedzeń Senatu, zajrzeliśmy do gabinetu Wicemarszałka Senatu oraz obeszliśmy główny hol z tablicami pamiątkowymi i przeszliśmy korytarze, gdzie znajdują biura klubów parlamentarnych. Na galerii sali obrad Sejmu spotkaliśmy się z posłami Kingą Gajewską i Piotrem Kandybą, z którymi rozmawialiśmy o obowiązkach posła i ciekawostkach związanych z pełnieniem funkcji parlamentarzysty.

            Uczestnicy na zakończenie otrzymali w prezencie wiele ciekawych materiałów i gadżetów promocyjnych. Dzięki tej wycieczce wrócili do domu pełni wrażeń i bogatsi w wiedzę.

          • Ludzie z pasją gośćmi w murach naszej szkoły

          • «Pasja wyprowadzi ludzi poza ich samych, poza ich wady, poza ich niepowodzenia»

            22 lutego 2024 roku gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Stowarzyszenia Historyczno Poszukiwawczego „Nadwiślańskie Urzecze”. Uczniowie klas 7-8, a następnie 4-6 mieli okazję poznać wyjątkowych pasjonatów historii, odkrywanej w sposób niekonwencjonalny, odbiegającej od tej opisywanej na kartach szkolnych czy akademickich  podręczników. W Sali 100-lecia im. Aleksandry i Józefa Piłsudskich uczniowie słuchali niezwykłych historii związanych z poszukiwaniami, które skrywa ziemia w najbliższej okolicy, regionie, a także na terenie naszego kraju. Po wysłuchaniu wyjaśnień  dotyczących celów realizowanych przez Stowarzyszenie, młodzież zapoznała się z urządzeniami – detektorami, którymi panowie posługują się w poszukiwaniach skarbów ukrytych w ziemi. Uczestnicy spotkania mogli również zobaczyć efekty poszukiwawczych  prac w postaci znalezisk, pochodzących z różnych epok historycznych – od starożytności po współczesne czasy. 

            Ziemia w ocenie poszukiwaczy-odkrywców jest przyrównywana niejednokrotnie do największej  księgi zapisanej przez wielu autorów, którzy na jej kartach pozostawili własne historie, w postaci różnych śladów-zabytków. Ich odkrywanie, jak podkreślali, niesie ze sobą niezwykłe emocje, towarzyszące podczas wykonywanych prac badawczych. Działania te nie zawsze są łatwe oraz nie gwarantują sukcesu, ponadto wymagają wielu prac przygotowawczych, łącznie z uzyskaniem pozwoleń od odpowiednich służb państwowych, jak również właścicieli gruntów, na których znajdują się  ślady pobytu człowieka
            w przeszłości, bitew, miejsc pamięci narodowej. 

            Sala 100-lecia im. Aleksandry i Józefa Piłsudskich będąca miejscem spotkania, a także obecny czas związany z obchodami 161. rocznicy wybuchu powstania styczniowego spowodowały, że w prelekcji nawiązano także do tego największego zbrojnego zrywu XIX stulecia. Trzeba podkreślić, że powstanie styczniowe  zapisało się  licznymi śladami na terenie powiatu otwockiego. Bardzo cennym znaleziskiem, dokonanym przez przypadkowego znalazcę, jest kosa z 1863 roku, która trafiła do Stowarzyszenia Poszukiwawczo Odkrywczego „Nadwiślańskie Urzecze”. Znalezisko przekazano do Muzeum w Wyszogrodzie, dzięki staraniom Stowarzyszenia ten historyczny zabytek został czasowo udostępniony dla zwiedzających w Sali 100-lecia.

            Ważnym punktem spotkania było podpisanie Listu intencyjnego przez Prezesa Stowarzyszenia p. Mariusza Chwedczuka i p. Dyrektor Szkoły Katarzynę Fogińską o współpracy Stowarzyszenia z Placówką. Działania te dotyczą pogłębienia wiedzy historycznej o najbliższym regionie i historii Polski. Strony zadeklarowały wolę wspólnych starań w zakresie organizowania spotkań, warsztatów, zajęć plenerowych i realizacji projektów. Wspomniane inicjatywy wiążą się z poszerzeniem oferty edukacyjnej Szkoły Podstawowej nr 5 w ramach działalności Sali 100-lecia im. Aleksandry i Józefa Piłsudskich oraz z założeń wynikających ze Statutu Stowarzyszenia Historyczno Poszukiwawczego „Nadwiślańskie Urzecze”.

            W spotkaniu ze strony Stowarzyszenia wzięli udział: Prezes p. Mariusz Chwedczuk, wiceprezes p. Adam Zidka, członek Zarządu p. Robert Keler, członkowie p. Piotr Grzegrzółka i Emil Jastrzębski. Spotkanie 22 lutego było niezwykłą lekcją historii, za co dziękujemy Stowarzyszeniu.

          • Finały Mistrzostw Otwocka szkół podstawowych w siatkówce chłopców klas 4-6

          • W czwartek 29 lutego na Hali sportowej OKS Otwock odbyły się finały Mistrzostw Otwocka szkół podstawowych w siatkówce chłopców klas 4-6. Nasza szkoła w meczu półfinałowym pewnie 2-0 wygrała ze Szkołą Podstawową nr 2. W drugim półfinale meczu SP4 wygrała 2-1 z SP1. W finale nasi chłopcy zagrali bardzo pewnie i zasłużenie 2-0 wygrali z reprezentacją Szkoły Podstawowej nr 4. Obroniliśmy Mistrzostwo Otwocka z zeszłego roku i 13 marca na Hali Miejskiej w Karczewie będziemy reprezentować Otwock na zawodach powiatowych! Naszą szkołę reprezentowali: Borys Trzaskowski, Hubert Kamiński, Filip Komorowski, Antoni Więckowski, Aleksander Andrasiak, Filip Stępniak, Alan Trznadel, Ignacy Świetlik, Patryk Staluszka o Wojciech Trzeciak. Gratulacje dla chłopców!

          • Finały Mistrzostw Miasta Otwocka w siatkówce dziewcząt

          • 29 lutego 2024 na hali OKS nasza drużyna dziewcząt młodszych (z klas 4-6) brała udział w meczach półfinałowych i finałowych w ramach Mistrzostw Miasta Otwocka w siatkówce dziewcząt w kategorii dzieci (rocznik 2011 i młodsi).
            W zawodach brały udział drużyny dziewcząt z SP1 i SP5, które wywalczyły awans w turnieju eliminacyjnym rozegranym w Szkole Podstawowej nr 5 oraz drużyny z SP3 i SP4 z turnieju, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 4.
            W pierwszym meczu półfinałowym zmierzyły się drużyny SP1 i SP3. Lepsza okazały się dziewczęta z SP1, które wygrały 2:0 zapewniając sobie grę w finale. W drugim meczu półfinałowym nasza drużyna zmierzyła się z drużyną SP4. Po łatwo wygranym pierwszym secie w drugim musieliśmy uznać wyższość przeciwniczek i o wygranej decydował tie-break. Po dobrym początku w naszej grze coś się zacięło i przeciwniczki odskoczyły nam na kilka punktów. Wzięty czas uspokoił naszą grę i końcówka meczu należała już do nas. Wygraliśmy 2:1 i awansowaliśmy do wielkiego finału.

            Tu czekały na nas nasze rywalki z turnieju eliminacyjnego - dziewczęta z SP1. Bardzo chcieliśmy zrewanżować się za przegraną z eliminacji. Początek seta był wyrównany, jednak później dzięki świetnej zagrywce drużyny z SP1, to ona  wygrała pierwszego seta. Drugi set to walka punkt za punkt. Końcówka jednak znów należała  do przeciwniczek, które wygrały 2:0 zajmując 1. miejsce w Mistrzostwach.
            Drużyna naszej szkoły oprócz srebrnych medali dla każdej zawodniczki dostała voucher o wartości 500 złotych  na zakup sprzętu sportowego oraz zaproszenie na film do kina Oaza.
            Klasyfikacja końcowa zawodów:
            I miejsce – SP1
            II miejsce – SP5
            III miejsce – SP4
            IV miejsce – SP3

            Gratulujemy naszym zawodniczkom i życzymy sukcesów w kolejnych zawodach.
            Naszą Szkołę reprezentowały:

            - Joasia Woźniak z 5b,
             - Lena Wojda z 5b
            - Natalia Osiak z 6a
            - Zosia Więckowska z 6a
            - Amelia Pobudkiewicz z 6a
            - Marysia Rapczewska z 6a
            - Weronika Stachurska z 6b
            - Amelia Augustyniak z 6b
            - Maja Kwaśniewska z 6b
            - Daria Mucha z 6b

            Opiekunem drużyny był Pan Mariusz Krzeszowski.

          • Pierwszy krok w szkolny rok

          • 27 lutego 2024 r w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty dla przyszłych Pierwszoklasistów. To wydarzenie  zorganizowano dla dzieci, rozpoczynających naukę w naszej szkole w następnym roku szkolnym i ich rodziców. Głównym celem spotkania było przedstawienie oferty edukacyjnej szkoły.

            Dla dzieci przygotowano rozmaite zajęcia w formie warsztatów, których motywem towarzyszącym była nauka i przygoda. Podczas nich dzieci w formie zabawy mogły poszukiwać, doświadczać i odkrywać. Poznawały tajemnice przyrody, zdobywały podstawy języka angielskiego przydatnego w podróży i podczas rozmowy. Wykorzystywały także narzędzia TIK. Przez okulary VR oglądały morskie głębiny, dżunglę i starożytne miasta. Na drukarce 3D drukowały ośmiornicę. Budowały roboty z Lego mindstorm i uruchamiały je za pomocą programu komputerowego. Tańczyły i pokonywały przeszkody podczas zajęć sportowych. Manipulowały, porównywały, dostrzegały podobieństwa i różnice, wyciągały wnioski. Jednym słowem uczyły się przez zabawę.

            Okazją do wyśmienitej zabawy okazał się taniec integracyjny i zajęcia sportowe w formie toru przeszkód.

            Na ciekawych czekały miłe chwile w naszej bibliotece, która jest wyjątkowym miejscem w szkole, sprzyjającym rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. Piękne wnętrza pomieszczenia oraz bogaty księgozbiór zachęcają młodych czytelników do podróży w świat przedstawiony w książkach.

            Zaproszeni goście mogli obejrzeć naszą salę 100-lecia i porozmawiać z jej pomysłodawcą panem Wojciechem Pawlikiem.

            Rodzice uczestniczyli w spotkaniu z dyrektorem szkoły, panią Katarzyną Fogińską,   przyszłymi wychowawcami klas pierwszych oraz specjalistami, którzy w formie krótkiej prezentacji przedstawili najważniejsze zagadnienia związane z rodzicielskim wsparciem i dobrym startem dziecka rozpoczynającego naukę.

            W trakcie zajęć na gości czekała słodka niespodzianka w kawiarence U Jadzi serwującej tradycyjne już babeczki z Piąteczki.

            Przewodnikami po świecie nauki i zabawy byli nauczyciele naszej szkoły. Opiekunami dzieci, którzy koordynowali ich wędrówkę po szkole zostali uczniowie starszych klas. Obsługiwali oni również kawiarenkę. Wszystkim biorącym udział we wtorkowym wydarzeniu serdecznie dziękujemy.

          • Wręczenie nagród

          • 27 lutego 2024r. w naszej szkole odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego i recytatorskiego w kl.1-3. Mieliśmy także okazję wysłuchać poezji w wykonaniu zwycięzców. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

          • Awans drużyny naszej szkoły do półfinału Mistrzostw Miasta Otwocka w minisiatkówce dziewcząt

          • 21.02.2024 w naszej szkole odbył się turniej eliminacyjny do Mistrzostw Miasta Otwocka w minisiatkówce dziewcząt w kategorii dzieci (rocznik 2011 i młodsi). Gościliśmy drużyny z SP6 i SP1 Otwock. Z powodu choroby wielu zawodniczek w drużynie nie dotarła reprezentacja SP8. Atmosfera z każdym meczem była coraz bardziej gorąca. Zawodniczki wszystkich drużyn dopingowały się nawzajem żywiołowo i kulturalnie. Zarówno rywalizacja sportowa, jak i doping odbywały się w duchu fair play.  Do końca ostatniego meczu nie było wiadomo, jaka będzie ostateczna kolejność, co miało duże znaczenie. Do półfinału awansować mogły bowiem tylko dwie drużyny.

            Nasze dziewczęta dzielnie walczyły do końca. W pierwszym meczu po zaciętej walce 2:1 pokonały drużynę z SP6. Naszym kolejnym przeciwnikiem była drużyna z SP1. Podbudowani pierwszym zwycięstwem liczyliśmy na kolejne. Niestety po walce ulegliśmy 2:0. O klasyfikacji końcowej decydował mecz SP6 kontra SP1.  Dzięki zwycięstwu drużyny z SP1  2:0 to ten zespół wygrał eliminacje w naszej grupie. My zajęliśmy 2 miejsce, a SP6 trzecie.
             

            Ostateczna klasyfikacja:
            1. miejsce - SP1 awans do półfinału
            2. Miejsce - SP5 awans do półfinału
            3. Miejsce - SP6
             

            Naszą Szkołę reprezentowały:
            - Joasia Woźniak z 5b
            -Lena Wojda z 5b
            - Natalia Osiak z 6a
            - Zosia Więckowska z 6a
            - Amelia Pobudkiewicz z 6a
            - Marysia Rapczewska z 6a
            - Weronika Stachurska z 6b
            - Amelia Augustyniak z 6b
            - Maja Kwaśniewska z 6b
            - Daria Mucha z 6b

            Opiekunem naszej drużyny był p. Mariusz Krzeszowski

            Gratulujemy naszym zawodniczkom i życzymy sukcesu w finale, który odbędzie się 29.02 na hali OKS Otwock.

          • Dzień Piżamy

          • Dzień 20 lutego uczniowie naszej szkoły spędzili w niecodziennej, przemiłej atmosferze. Powodem radości, zadowolenia i uśmiechu na twarzy był zorganizowany przez Samorząd Uczniowski Dzień Piżamy. Większość uczniów, zarówno tych najmłodszych, jak i tych starszych, przyszła do szkoły w piżamach. ​​​​​​​​​​​​​

            Na szkolnych korytarzach można było spotkać tygrysy, misie, żabki i inne postacie z krainy baśni. Inni wskoczyli w swoje mięciutkie kapcie, ulubione piżamki i cieplutkie szlafroczki. Na szkolnych ławkach można było leżały ulubione poduszki i przytulanki. Na długiej przerwie wykonaliśmy wspólne zdjęcie

          • Szkolny etap Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka

          • 16 lutego odbyły się szkolne eliminacje do 47. Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka. Uczniowie byli bardzo dobrze przygotowani i zaprezentowali wysoki poziom artystyczny. Jury wyłoniło laureatów po burzliwych dyskusjach.

            I miejsce - Lena Szafrańska, klasa 7b

            II miejsce - Wojciech Trzeciak, klasa 5b

            III miejsce - Mateusz Wiśniewski, klasa 4b i Maja Lesińska, klasa 5a

            Gratulujemy i życzymy powodzenia Lenie i Wojtkowi w eliminacjach gminnych, które odbędą się już w marcu.

            Dziękujemy wszystkim uczestnikom - naszym młodym talentom!

          • Sukces reprezentacji chłopców klas 4-6

          • We wtorek 20 lutego w naszej szkole odbyły się eliminacje Mistrzostw Otwocka w siatkówce chłopców klas 4-6. W naszej grupie oprócz rywalizowały: Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 5, Szkoła Podstawowa nr 6 i Szkoła Podstawowa nr 8. Niestety na zawody nie dotarła drużyna z SP 8. 

            Reprezentacja naszej szkoły pewnie wygrała dwa mecze: 2-0 ze Szkołą Podstawową nr 6 i 2-1 ze Szkołą Podstawową nr 1 i ostatecznie zajęła 1. miejsce w grupie i tym samym awansowała do finałów miejskich, które odbędą się 29 lutego na Hali OKS Otwock. Naszą szkołę reprezentowali: Hubert Kamiński, Filip Komorowski, Borys Trzaskowski, Antoni Więckowski, Aleksander Andrasiak, Filip Stępniak, Patryk Staluszka, Ignacy Świetlik i Alan Trznadel. Gratulacje dla chłopców!

          • Rekrutacja do klas pierwszych

          • Już w poniedziałek 19.02 rusza rekrutacja do klas pierwszych. Wszystkich 6-latków i ich rodziców zapraszamy do zapoznania się z ofertą szkoły podczas DNIA OTWARTEGO, który organizujemy w dn. 27 lutego. Zaczynamy o godz. 17.00. W programie wiele atrakcji i niespodzianek!

            Szczegółowe informacje na temat sposobu przeprowadzania naboru do klas 1. na rok szkolny 2024/2025 na stronie szkoły: https://sp5otwock.edupage.org/.../rekrutacja-do-klas...

          • Walentynki w naszej szkole

          • W środę 14 lutego w naszej szkole dominowała czerwień oraz atmosfera miłości i przyjaźni. A wszystko to z okazji Walentynek. Jak co roku, Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową. Uczniowie przygotowali serduszka i kartki walentynkowe, wyrażając w ten sposób swoje sympatie. 

            Następnie walentynkowe amorki odpowiednio posegregowały pocztę i rozdały wszystkim adresatom od klasy I do VIII. Nie zabrakło również wyrazów sympatii pod adresem dyrekcji szkoły, nauczycieli i pracowników obsługi. Pamiętajmy o tym, że miłe słowa poprawiają humor i ułatwiają relacje międzyludzkie.

          • Wyniki zabawy czytelniczej

          • Z przyjemnością prezentujemy zwycięzców zabawy czytelniczej zorganizowanej przez szkolną bibliotekę na zdjęcie ilustrujące hasło KOCHAM CZYTAĆ!

            W nagrodę wszystkie mole książkowe uwiecznione na zdjęciach otrzymają pamiątkowy dyplom, gadżety czytelnika i ciekawą książkę, by miłość mogła rozkwitać;)

            Gratulujemy odwagi, kreatywności i poczucia humoru, a fotografów serdecznie pozdrawiamy ;)