Zapraszamy wszystkich do udziału w kolejnej edycji "Zakręconej akcji", czyli zbiórce plastikowych nakrętek. Akcja potrwa od 7 do 11 października. Nakrętki można przynosić codziennie od 7.45 do 8.00 do wolontariuszy, którzy będą czekać przy stołówce szkolnej.
"Zakręcona akcja"
Podziękowania
Wirtualne Muzeum Szkoły Podstawowej nr 5
27 września 2019 roku to dla otwockiej „Piątki” ważna data. Tego dnia został podpisany Akt założycielski Wirtualnego Muzeum Szkoły Podstawowej nr 5 w Otwocku. Podpisy pod dokumentem złożyli Prezydent Miasta Otwocka Jarosław Tomasz Margielski, kierownik Muzeum Ziemi Otwockiej Sebastian Rakowski oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 Anna Wasążnik. Ponadto w spotkaniu uczestniczyli: Wiceprezydent Paweł Walo, radna Małgorzata Rock, byli dyrektorzy Szkoły Podstawowej nr 5 - Pani Dorota Zyl i Pani Iwona Piłka, Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Joanna Książek oraz nauczyciele zespołów przedmiotowych szkoły: Ewa Nafalska, Wojciech Pawlik, Jolanta Wnuk i Katarzyna Wrońska. Gospodarzem spotkania była Dyrektor Anna Wasążnik i Wicedyrektor Joanna Tarnowska.
Podczas spotkania nauczyciel historii Pan Wojciech Pawlik w prezentacji przedstawił ideę i cele Wirtualnego Muzeum Szkoły Podstawowej nr 5 oraz przykłady źródeł historycznych związanych z naszą szkołą, które zanajdują się w zasobach muzealnych, archiwalnych oraz osób prywatnych. Wymienił również założenia projektu Od wirtualnego do realnego Muzeum Szkoły Podstawowej nr 5, którego pierwszą częścią jest utworzenie Wirtualnego Muzeum. Podczas prezentacji kierownik Muzeum Ziemi Otwockiej Sebastian Rakowski przedstawił ofertę współpracy z naszą szkołą, która dotyczy zeskanowania przez uczniów zbiorów znajdujących się w Muzeum, a związanych z dawną Szkołą Powszechną-Martynówką w Willach Świderskich, poprzedniczką „Piątki”. Zeskanowane zbiory, głównie dzienniki, dokumenty szkolne i zeszyty uczniowskie, po opracowaniu, zostaną zamieszczone na stronach Wirtualnego Muzeum Szkoły Podstawoej nr 5.
Bardzo pozytywnie i z dużym zainteresowaniem do przedsięwzięcia odniósł się goszczący w naszej szkole Prezydent Jarosław Tomasz Margielski, deklarując pomoc w realizacji projektu. Podkreślił również znaczenie przedsięwzięcia dla inicjatyw uczniowskich w ramach projektów realizowanych w przyszłości.
Powołane do życia Wirtualne Muzeum Szkoły Podstawowej nr 5 będzie dokumentować na stronie internetowej historię szkoły w powiązaniu z historią Świdra i miasta Otwocka. Ma się to przyczyniać do rozwijania więzi międzypokoleniowych i związków z miejscem zamieszkania – Otwockiem, do propagowania wśród uczniów i mieszkańców wiedzy o przeszłości oświaty, historii miasta Otwocka i ludziach z nim związanych, a tym samym budowania i pogłębiania tożsamości lokalnej.
Powołanie Wirtualnego Muzeum Szkoły Podstawowej nr 5 stanowi pierwszą część projektu pt. Od wirtualnego do realnego muzeum Szkoły Podstawowej nr 5 w Otwocku. Druga część projektu wiąże się z utworzeniem Muzealnej sali lekcyjnej z początku naszego stulecia, tj. lat 20. 30. minionego wieku. Jej wyposażenie: ławki, meble oraz wystrój będzie zgodny z rozwiązaniami stosowanymi w wymienionym okresie. Muzealna sala lekcyjna połączy przeszłość ze współczesnością i będzie wykorzystywana do celów dydaktycznych. Realizacja projektu jest przewidziana na okres około 3 lat. Przyjęty czas łączy się z pozyskiwaniem środków finansowych na ten cel.
Wirtualne Muzeum Szkoły Podstawowej nr 5 będzie współpracowało z instytucjami muzealnymi i archiwami, co przyczyni się do wzbogacenia zbiorów i ich prezentacji od strony merytorycznej.
Od skutera do Harleya
26 września o godzinie 10.00 w naszej szkole odbyły się zajęcia w ramach VI edycji programu „Od skutera do Harleya”. Uczniowie klas VII i VIII z uwagą obejrzeli prezentację przygotowaną przez funkcjonariusza z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji z zakresu bezpiecznego uczestniczenia w ruchu drogowym, a następnie zapoznali się z zasadami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, które przekazał ratownik medyczny z fundacji „Jednym śladem”.
Od skutera do Harleya” to wspólna inicjatywa stowarzyszenia „Warsaw Chapter Poland H.O.G.” zrzeszającego harlejowców - pomysłodawców akcji, Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy, Komendy Stołecznej Policji, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, Mazowieckiego Kuratorium Oświaty, Polskiego Związku Motorowego oraz Fundacji Drogi Mazowsza. Celem programu jest edukacja i zwiększenie świadomości uczniów w wieku 13-16 lat, a także ich rodziców i wszystkich uczestników ruchu drogowego w zakresie bezpiecznego poruszania się skuterami po drogach publicznych.
Po zakończeniu zajęć uczniowie, którzy ukończyli 14 lat mogli wziąć udział w konkursie. Polegał on na napisaniu testu dotyczącego zasad znajomości ruchu drogowego. Najlepsza osoba z naszej szkoły weźmie udział w finale, w którym zwycięzca otrzyma skuter.
Wrześniowe rocznice
1 września 2019 r.
80. rocznica wybuchu II wojny światowej
Poczet Sztandarowy Szkoły Podstawowej Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jadwigi Korczakowskiej 1 września 2019 roku wziął udział w miejskich i powiatowych uroczystościach poświęconych 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. W kościele p.w. św. Wincentego á Paulo o godz. 12.30 została odprawiona Msza św. w intencji poległych żołnierzy 1939 roku. Na cmentarzu parafialnym na grobie gen. Juliana Pobóg-Filipowicza oraz przy Pomniku żołnierzy poległych w 1939 roku złożono kwiaty oraz odczytano apel poległych.
Naszą szkołę w poczcie sztandarowym reprezentowały następujące osoby: Aleksander Kąkol, Maja Nicińska, Natalia Jańczuk. Opiekunem pocztu jest Wojciech Pawlik.
13 września 2019 r.
Uroczystości ku czci gen. Juliana Pobóg-Filipowicza
13 września 2019 roku Poczet Sztandarowy naszej szkoły wziął udział w uroczystości ku czci gen. Juliana Pobóg-Filipowicza – Bohatera Polskiego Września. W kościele p.w. bł. ks. Ignacego Kłopotowskiego w Otwocku odprawiono Mszę św. w jego intencji. Wyjątkowa sylwetka Bohatera została przywołana przez ks. proboszcza Cezarego Krawczyńskiego podczas homilii, a po Eucharystii przez płk. Kazimierza Józefa Skrzesińskiego. Przedstawili oni działalność gen. Juliana Pobóg-Filipowicza od czasów legionowych do zakończenia II wojny światowej. W wystąpieniach podkreślono takie cechy jak: odwaga, nadzwyczajny talent dowódczy, żelazna dyscyplina, determinacja, bohaterstwo i bezgraniczne oddanie się Ojczyźnie.
Przy grobie Generała odbył się apel poległych, wygłoszono okolicznościowe przemówienia oraz złożono wieńce i kwiaty. Prezydent miasta Otwocka Jarosław Tomasz Margielski, przywołując bohaterską postać Generała, podkreślił rolę patriotyzmu we współczesnym życiu narodu, a także młodego pokolenia. Na koniec uroczystości p. Joanna Filipowicz, żona śp. Józefa Filipowicza, w imieniu rodziny podziękowała Prezydentowi, miejskim i powiatowym władzom samorządowym i księdzu proboszczowi Cezaremu Krawczyńskiemu za zorganizowanie uroczystości. Przywołała również uroczysty pogrzeb Generała z honorami wojskowymi z 2018 roku i wyraziła wdzięczność za to ważne wydarzenie w naszym mieście.
W Poczcie Sztandarowym naszej szkoły wzięli udział: Jakub Książek, Aleksander Kąkol, Maja Nicińska i Oliwia Strzyżewska.
22 września 2019 r.
Uroczystości ku czci ofiar sowieckiej agresji na Polskę we wrześniu 1939 roku
22 września 2019 roku w Otwocku odbyły się uroczystości upamiętniające ofiary sowieckiej agresji na Polskę we wrześniu 1939 roku. W kościele księży Pallotynów p.w. Zesłania Ducha Świętego została odprawiona Msza święta koncelebrowana pod przewodnictwem księdza dziekana Bogdana Sankowskiego. Uczestniczyły w niej poczty sztandarowe reprezentujące instytucje, organizacje, otwockie szkoły oraz samorząd Otwocka i powiatu otwockiego. Homilia wygłoszona przez księdza dziekana, pieśni w wykonaniu Chóru „Lira” i modlitwa zgromadzonych w murach świątyni złożyły się na podniosły i patriotyczny charakter niedzielnej uroczystości. Dalsza część spotkania odbyła się przy pomniku Katyń 1940. Po odśpiewaniu hymnu narodowego zostały wygłoszone okolicznościowe przemówienia przez Dyrekcję Szkoły Podstawowej nr 12, przedstawicieli władz samorządowych miasta Otwocka i powiatu oraz przewodniczącego Komitetu Budowy Pomnika Katyń 1940. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12 w montażu słowno-muzycznym pt. „Pamięci nie da się zgładzić” przybliżyli dramat polskich oficerów pomordowanych w bestialski sposób przez sowieckich oprawców oraz osób deportowanych w głąb ZSRS. Główną dominantę programu stanowiły ból, oczekiwanie i tęsknota rodzin po stracie swych ukochanych osób. Po apelu poległych, przeprowadzonym przez phm Michała Bany, delegacje władz samorządowych, instytucji, organizacji i szkół złożyły kwiaty pod pomnikiem, oddając hołd tym, którzy polegli za Ojczyznę.
W uroczystości brał udział Poczet Sztandarowy naszej szkoły w następującym składzie: Jakub Książek, Aleksander Kąkol, Maja Nicińska i Kaja Badura.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tych uroczystości, które znajdują się w galerii.
Szkolenie pocztów sztandarowych w Szkole Podstawowej nr 12.
17 września w Szkole Podstawoej nr 12 odbyło się szkolenie pocztów sztandarowych otwockich szkół podstawowych pod kierunkiem przedstawicieli Komendy Policji. Uczniowie wchodzący w skład pocztów z poszczególnych szkół pod wytrawnym okiem policjantów-specjalistów mieli okazję przećwiczyć przemarsz, salutowanie, zwroty i ustawienie podczas uroczystości. Nabyta wiedza dotycząca ceremoniału oraz umiejętności będą podstawą do dalszych ćwiczeń w macierzystych placówkach.
1W drodze powrotnej grupa uczniów z ósmych klas, wchodzących w skład pocztu sztandarowego Szkoły Podstawowej nr 5, zatrzymała się przy budynku Poczty Polskiej u zbiegu ulic Armii Krajowej i Powstańców Warszawy, gdzie znajduje się tablica z informacjami dotyczącymi Powstania Warszawskiego. Uczniowie zapoznali się z zamieszczonymi tam informacjami oraz kartką z kalendarza powstańczego z datą 17 września 1944 roku.
W szkoleniu uczestniczyli następujący uczniowie klas ósmych, sztandarowi: Aleksander Kąkol, Jakub Książek i Jan Wołynko oraz asysta: Kaja Badura, Karolina Gałecka, Natalia Jańczuk, Maja Nicińska, Daria Salach i Oliwia Strzyżewska. Opiekunem grupy jest nauczyciel historii Wojciech Pawlik.
Niecodzienna lekcja historii...
"W sklepach był tylko chleb i marmolada z czarnej brukwi..."
Dariusz Tryczyński
16 września 2019 roku mieliśmy zaszczyt gościć w murach naszej szkoły wyjątkowych gości, Państwa Marię i Dariusza Tryczyńskich - świadków historii balansowania między życiem a śmiercią w czasie II wojny światowej.
Gospodarzami spotkania byli Wojciech Pawlik i Katarzyna Fogińska, a jego scenariusz w pewnym momencie zaczął pisać się sam... Relacji z ogromnym zainteresowaniem słuchali przedstawiciele uczniów z różnych klas, Rodziców i Grona Pedagogicznego, a także harcerze oraz pani Małgorzata Rock. Po powitaniu gości przez Panią Dyrektor szkoły Annę Wasążnik i odśpiewaniu hymnu, Państwo Tryczyńscy barwnie i ciekawie opowiadali o codziennym życiu Polaków w czasie okupacji niemieckiej i sowieckiej.
Pani Maria Tryczyńska to ciepła, skromna i pełna życia cicha bohaterka. Urodziła się w 1930 roku. Miała więc 9 lat, gdy wybuchła wojna. Bardzo dobrze pamięta życie w płonącej Warszawie, to, jak każdy człowiek walczył o skrawek normalności. Niektórzy dalej pracowali, uczyli się, zakochiwali. Razem z mężem wspominali, jak dorośli wypełniali sobie długie wieczory rytuałem wywoływania duchów, a młodzież grała w karty. Życie towarzyskie kwitło w domach. Boso do szkoły z głodnym brzuchem, tak swoje dzieciństwo wspomina pani Maria. Jednak jak sama stwierdziła, tragedia zbliżała ludzi do siebie. Nie było konfliktów, a każdy mógł liczyć na pomoc drugiego człowieka. W pewnym momencie przerwała swoją opowieść i zwróciła się do wszystkich obecnych słowami: "Bądźcie dla siebie dobrzy".
W czasie Powstania Warszawskiego pani Maria, harcerka Szarych Szeregów o pseudonimie Ryśka, była sanitariuszką i kolporterką prasy i poczty na Żoliborzu. Z narażeniemi życia służyła innym i Ojczyźnie. Miała wtedy prawie 14 lat, a siły i odwagi więcej, niż niejeden dorosły. Opatrywała rannych prowizorycznymi bandażami wykonanymi z szarpanych lnianych prześcieradeł, widziała operacje przeprowadzane bez znieczulenia, pomagała przy ewakuacji szpitala, kopała tunele i razem z innymi mieszkańcami miasta robiła barykady. To wszystko pod obstrzałem niemieckich kul. Z czasem zaczęło brakować jedzenia i wody, a trzeba pamiętać, że na Żoliborzu Powstanie trwało długo, bo całe dwa miesiące. Jak stwierdziła Pani Tryczyńska, były to dwa miesiące miłości, walki, namiastki codziennego życia, a w końcu śmierci. Swoje wspomnienia z czasów powstania i końca wojny szczegółowo opisała w opowiadaniu z 1946 r., które powstało na konkurs pt. "Moje wspomnienia z II wojny światowej, w tym z Powstania Warszawskiego,pisane w wieku 15 lat" ogłoszony w Krakowie. Szybko stało się ono sensacją oraz inspiracją do napisania wiersza zadedykowanego pani Marii przez nauczyciela historii. Pan Dariusz Tryczyński przeczytał fragmenty tych wspomnień, ujawiając w ten sposób talent literacki swojej żony.
Warto przypomnieć, że Państwo Tryczyńscy całe swoje życie byli oddani służbie człowiekowi, to zasłużeni otwoccy lekarze. Pan Dariusz Tryczyński leczył patronkę naszej szkoły, Jadwigę Korczakowską. Bardzo mile wspominał ten czas. Panią Marię z sentymentem wspominały Panie Małgorzata Rock oraz Joanna Książek. Podkreślały, że była wspaniałym człowiekiem i pediatrą. Nie obyło się bez łez.
Harcerze zaśpiewali Państwu Tryczyńskim piosenkę "Warszawskie dzieci" i "Hymn Szarych Szeregów", a uczennica klasy ósmej wyrecytowała wspomniany wiersz napisany pod wpływem wspomnień Panii Marii przez nauczyciela historii. Spotkanie zakończyło się wykonaniem pamiątkowych zdjęć i słowami pani Marii skierowanymi do obecnych: "Nie powinno być wojen" i ponownie "Bądźcie dla siebie dobrzy".
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, które zostały wykonane podczas tego spotkania. Znajdują się one w galerii w zakładce "Album fotograficzny".
Polecamy artykuły:
https://www.1944.pl/archiwum-historii-mowionej/maria-teresa-tryczynska,2343.html
https://linia.com.pl/2019/08/01/nigdy-nie-czulam-strachu/
Ogólnopolska akcja "Pola nadziei".
Nasza szkoła chce zaangażować się w ogólnopolską akcję "Pola nadziei". Dotyczy ona hospicjów i opieki nad osobami terminalnie chorymi. Jej pierwszym etapem jest zasadzenie żonkili - symbolu opieki hospicyjnej. W tym celu grupa wolontariatu organizuje zbiórkę cebulek żonkili, które w październiku zasadzimy na terenie naszej szkoły. Można je dostarczać wolontariuszom czekającym przy stołówce szkolnej codziennie od 7.45 do 8.00. Akcja potrwa do 4 października.
Jedzonko dla mieszkańców ZOO
Grupa wolontariatu organizuje akcję "Jedzonko dla mieszkańców ZOO". W dniach od 23 września do 4 października będziemy zbierać orzechy i żołędzie dla zwierząt z warszawskiego ogrodu zoologicznego. Można je dostarczać codziennie od 7.45 do 8.00 do wolontariuszy, którzy będą czekać przy stołówce szkolnej. Ważne, aby żołędzie były suche i czyste.
Nowe informacje
W zakładce dokumenty szkolne w podzakładce regulaminy został zamieszczony regulamin korzystania z systemu dostępu do budynku, wydawania, użytkowania e-legitymacji i identyfikatorów oraz przebywania rodziców i osób obcych na terenie szkoły.
Uchwała Rady Miasta Otwocka w sprawie Programu Rodzina 3+
Według uchwały nr XVI/156/19 Rady Miasta Otwocka z dnia 13 sierpnia 2019 roku w sprawie Programu Rodzina 3+ Karta uprawnia do dopłaty w wysokości 50% do dziennej opłaty za wyżywienie w szkołach i przedszkolach, dla których organem prowadzącym jest Miasto Otwock,z zastrzeżeniem osób, które są objęte inną formą dożywiania lub które spełniają kryteriado objęcia nią.
Uchwała wchodzi w życie z dniem 1 października 2019 roku.
Narodowe Czytanie
Podczas tegorocznej ósmej odsłony akcji Narodowe Czytanie Para Prezydencka zaproponowała do czytania nowele polskie. Nasza szkoła już po raz drugi wzięła udział w tej akcji. 6 września na sali gimnastycznej odbyło się uroczyste czytanie fragmentów noweli "Dobra pani" autorstwa Elizy Orzeszkowej. Wspólna lekcja języka polskiego była ciekawym doświadczeniem zarówno dla uczniów, jak i dla nauczycieli. Przygotowały ją nauczycielki języka polskiego. Pani Katarzyna Fogińska i Pani Ewelina Rokicka dokonały wyboru fragmentów noweli, Pani Renata Nowicka wykonała prezentację multimedialną na temat życia i twórczości Elizy Orzeszkowej, a Pani Izabella Gruszecka przygotowała dekorację sali gimnastycznej.
W czytanie włączyli się nauczyciele - Panie: Ewa Nafalska, Iwona Piłka, Katarzyna Fogińska, Małgorzata Trzaskowska, Anna Mikos, Ewelina Rokicka, Izabella Gruszecka, Ania Franczak-Zidka i Anna Brejtfus i pielęgniarka szkolna Pani Joanna Wojciechowska oraz uczniowie: Maciej Wójcikowski, Dominik Rapczewski, Hanna Zarzycka, Aleksandra Czmoch, Mateusz Zapaśnik, Radosław Foggiński, Zofia Chuszla, Zuzanna Wachnicka, Agata Ściesińska, Marta Marczak, Gabriel Bernat, Natalia Zakrzewska, Paulina Krzyżanowska i Oliwia Strzyżewska. Dziękujemy również Wojciechowi Konowrockiemu oraz nauczycielom wychowania fizycznego - Panom: Piotrowi Balińskiemu, Marcinowi Wrzoskowi i Damianowi Kęsce za pomoc techniczną.
Nowe informacje w zakładce Strefa Rodzica!
Zachęcamy do zapoznania się z nowymi informacjami, które zostały zamieszczone w zakładce Strefa Rodzica :
- kalendarz roku szkolnego
- harmonogram zebrań i dni otwartych,
- przydział sal na zebrania.
Informacja dotycząca wpłat za obiady dla rodzin, które posiadają kartę Rodzina 3+
We wrześniu rodziny, które posiadają kartę Rodzina 3+, za obiady płacą złotówkę. Od października opłata za każde dziecko będzie wynosiła 50% stawki (cena obiadu to 1,50 zł).
2 września - uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego
Wakacje już dobiegły końca. Uczniowie wypoczęci, opaleni i z uśmiechami na twarzach oraz pełni zapału do pracy wrócili do naszej szkoły. Drugiego września, po dwumiesięcznej wakacyjnej przerwie, wszyscy spotkaliśmy się na dziedzińcu przed szkołą na uroczystości rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2019/2020.
Pani Dyrektor bardzo serdecznie powitała wszystkich uczniów, rodziców oraz pracowników szkoły i życzyła im wytrwałości i sukcesów w nowym roku szkolnym. Podczas uroczystości odbyło się też ślubowanie uczniów dwóch klas pierwszych. Pani Dyrektor życzyła im, aby jak najszybciej poczuli się tutaj jak u siebie. Uroczystość swoją obecnością zaszczyciła także Pani Małgorzata Rock - wieloletni pracownik naszej szkoły, a obecnie radna. Życzyła dzieciom, aby nowy rok szkolny był czasem zdobywania wiedzy i umiejętności, czasem rozwijania zainteresowań i talentów.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.
Obiady
Wpłaty za obiady są przyjmowane wyłącznie na konto bankowe.
Numer konta obiadowego: 52 8001 0005 2001 0008 0015 0001
Wpłaty proszę dokonywać tak, aby pieniądze były na koncie najpóźniej ostatniego dnia miesiąca poprzedzającego miesiąc, w którym dziecko będzie jadło obiad.
Stołówka szkolna została wyposażona w system LOCA, który pierwszego dnia miesiąca będzie weryfikował wpłaty za obiady.
W przypadku braku opłaty dziecko nie wejdzie na stołówkę.
W tytule wpłaty należy umieścić: imię i nazwisko ucznia, klasę oraz miesiąc opłacanych obiadów.
W przypadku nieobecności ucznia w szkole rezygnację z obiadu należy zgłosić do godz. 8:00 w danym dniu na numer tel.503 706 020 lub osobiście u intendenta.
Dzienna stawka obiadowa to 3 zł
Opłata za obiady we wrześniu wynosi 54 zł. Obiady rozpoczynamy 5 września. Wpłata za obiady powinna być zaksięgowana na koncie obiadowym 3 września. Jeżeli 5 września nie będzie wpłaty na koncie, dziecko nie zostanie wpuszczone na stołówkę.
Rozpoczęcie roku szkolnego
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 2 września o godzinie 9.00 na dziedzińcu szkolnym. Poprzedzi je Msza Święta, która zostanie odprawiona o godzinie 8.00 w kościele Matki Boskiej Częstochowskiej.
Szkoła zaprasza do składania ofert.
Wyprawka dla ucznia klasy pierwszej
Wyprawka dla ucznia klasy pierwszej
- obuwie sportowe na białej podeszwie i podpisany worek na obuwie,
- strój na w-f – biała podkoszulka i ciemne spodenki gimnastyczne
- strój na basen – ręcznik, czepek silikonowy, okulary pływackie, klapki basenowe, jednoczęściowy strój kąpielowy dla dziewczynek i kąpielówki dla chłopców,
- 2 ręczniki papierowe,
- pudełko chusteczek higienicznych (100szt.),
- ryza papieru xero,
- teczka papierowa z gumką,
- papier kolorowy,
- plastelina,
- farby plakatowe z pędzlem średniej grubości,
- akwarele,
- 3 zeszyty 16 kartkowe w 3 linie z dobrze zaznaczoną liniaturą do małych liter (najlepiej czerwoną),
- 3 zeszyty 16 kartkowe w kratkę,
- piórnik z wyposażeniem – ołówek, gumka, kredki, linijka, nożyczki, klej, temperówka, długopis, długopis z zielonym wkładem,
Wszystkie artykuły plastyczne i zeszyty prosimy podpisać imieniem i nazwiskiem dziecka oraz klasą, ponieważ będą zdeponowane w pracowni.
Archiwum Aktualności